Експерти визначили продукт, який здатен замінити чистку зубів

Стоматологи з Канади запропонували просте рішення проблеми, пов’язаної з неможливістю почистити зуби після їжі. За їх словами, в таких обставинах найкраще допомагає ополіскування ротової порожнини звичайним молоком.

Після вживання їжі зуби потрібно чистити – в іншому випадку залишки їжі, що застрягли між ними, активують розмноження бактерій. Але якщо при цьому у людини немає можливості скористатися зубною щіткою або ниткою, або пожувати жуйку, найбільш підходящим очищувачем порожнини рота буде молоко. До такого висновку після серії проведених експериментів прийшли вчені з Університету Торонто.

Під час випробувань добровольці ополіскували ротову порожнину після їжі різними рідинами – фруктовими соками, водою і молоком. Вчені швидко встановили, що сік для цієї мети абсолютно не підходить – в ньому багато кислот, що погано діють на зубну емаль.

Читайте також: Яку небезпечну і поширену хворобу лікує гостра їжа

Вода із завданням очищення справлялася краще, але молоко виявилося справжнім чемпіоном за якістю “прибирання” в роті. Перевірка слини на наявність бактерій показала: якщо після їжі прополоскати рот молоком, рівень мікроорганізмів буде настільки мінімальним, наскільки це взагалі можливо в такій ситуації.

Джерело

Поділись


Новини партнерів