7 фактів про каву, які ви ще не знали

Бетховен щодня варив собі каву з 60 зерен, а Вольтер випивав по 50 чашок в день і дожив до 83 років. Виходить, не так страшна кавова залежність, як малюють супротивники напою?

Підвищення мозкової активності

Не секрет, що кава підвищує уважність, покращує здатність концентруватися, прискорює реакцію людини, але не самостійно. Тільки кава з цукром здатна зробити з вас маленького генія на деякий час, тому що саме поєднання кофеїну і глюкози активізує потрібні області головного мозку. Але ні в якому разі не пийте кави натщесерце: в цьому випадку напій діє навпаки.

Підвищення тиску

Чашкою кави можна побороти напад гіпотонії – зниженого артеріального тиску. Але тим гіпотонікам, у яких від кави частішає пульс і спостерігається тахікардія, його пити не варто. Гіпертонікам же звичка пити каву не шкодить, оскільки організм з часом пристосовується до напою і перестає реагувати на нього підвищенням тиску.

Зміцнення імунітету

Вживання кави, як з’ясували вчені відразу декількох країн, знижує ризик передчасної смерті: ризик тим менше, чим більше чашок кави в день чоловік випиває. Оптимальна кількість чашок – три. Це пов’язано з тим, що кава міняє роботу імунної системи, роблячи її активніше і здоровіше, а також зміцнює печінку, серце і шлунково-кишковий тракт. Тільки постарайтеся пити натуральну свіжомелену каву. У розчинному менше корисних речовин, а хімічні добавки негативно впливають на шлунково-кишковий тракт.

Позбавлення від головного болю

Кофеїн, що міститься в натуральній каві, самостійно здатний перемогти головний біль і мігрень. Але це ні в якому разі не повноцінна заміна анальгетикам. Знеболювальні препарати ефективніші, тому що в них часто додають той же самий кофеїн, який підвищує дію активних речовин ліків на 40%.

Антистрес і антидепресант

Позбавлення від стресу можливо завдяки виробленню дофаміну і серотоніна, що “провокують” гарний настрій. Всього одна чашка кави або навіть один її запах дасть вам не розгубитися в стресовій ситуації. А кофеїн – це один з найпоширеніших стимуляторів центральної нервової системи, і саме постійна стимуляція нервової системи утримує нас від депресії. Але такий ефект має тільки кофеїн в каві – кофеїн в чаї, газованій воді або шоколаді не здатний стимулювати нерви з тією ж силою.

Поліпшення пам’яті

Тими ж стимуляторами і нейромедіаторами, якими кава підвищує настрій і працездатність, він покращує і нашу пам’ять. Звичайно, поширюється це тільки на короткочасну пам’ять. Але це вже добре, оскільки спочатку уся інформація утримується саме короткочасною пам’яттю і тільки через годину за ідеальних умов наші знання “переписуються” на пам’ять довготривалу.

Зниження ваги

Ваші мрії стають дійсністю, адже кава дійсно здатна утримати і понизити вагу. Знижений рівень гормону лептину в організмі призводить до збільшення ваги за рахунок відкладення жирів, а кофеїн підвищує його зміст в організмі. Тому ж кавомани довше набирають вагу, а зайняття спортом для них виявляється ефективнішіми.

Джерело

Поділись


Новини партнерів