Як секс впливає на стосунки та здоров’я: висновки вчених

Секс відіграє важливу роль в житті людини. І мова йде не лише про народження дітей, адже плюсів в інтимній близькості, як показує наука, набагато більше.

Як пише науковий співробітник Квінслендського університету Брендан Зітч, на фізичному і соціальному рівні секс – це набагато більше, ніж дітонародження. Жінки займаються сексом навіть під час менструального циклу, дехто продовжує займатися сексом навіть після менопаузи. Є одностатеві пари, безплідні пари, а також ті, хто користується контрацепцією. І вони не менше зацікавлені в сексі, ніж ті, хто прагне завести дитину. Це все підштовхує до висновку, що секс чинить біологічний вплив на кожного із партнерів.

Секс зближує

Коли ми торкаємося до когось, цілуємося або займаємося сексом, наше тіло реагує випуском гормонів, що асоціюються зі зближенням. Головні з них – окситоцин і вазопресин. Особливо активно ці гормони виділяються під час сексуального збудження і оргазму. Вважається, що вони сприяють любові і прихильності, збільшують ймовірність того, що люди залишаться разом. Вчені стверджують, що пари, які займаються сексом рідше, більше ризикують розлучитися.

Секс сприяє гарному здоров’ю

Секс – це, свого роду, спорт. Існує навіть онлайн-калькулятор, який допоможе вам підрахувати, скільки калорій ви спалили під час останнього заняття коханням. У людей з поганим фізичним і емоційним здоров’ям частіше зустрічаються проблеми з сексом. Причинно-наслідковий зв’язок тут встановити важко – більш здорові люди схильні більше займатися сексом. Але можливий й зв’язок зворотний: фізичні навантаження та близькість, пов’язані з сексуальним задоволенням, сприяють більш здоровому і щасливому життю.

Читайте також: 9 причин, чому вночі виникають судоми ніг

Секс робить нас більш креативними

Деякі теоретики вважають, що такі форми мистецтва як література, музика і малювання є наслідком нашого бажання займатися сексом. У суспільстві, де є вибір, з ким зайнятися сексом, конкуренція велика. Отже, нам потрібно проявляти риси, які зроблять нас привабливими для тих, хто нам подобається.

Джерело

 

Поділись


Новини партнерів