Як мати здоровий зір: 6 порад

Ви, напевно, неодноразово чули, як піклуватися про своє тіло та кожну його систему. Але як багато ви думаєте про свій здоровий зір?

Більшість порад щодо догляду за зором обмежується фразами: “Не дивіться телевізор занадто часто” або “Не користуйтесь комп’ютером і мобільним телефоном”. Однак ці поради дещо застаріли.

Хоча вони досі корисні, реальність у тому, що здебільшого ми проводимо кілька годин на день перед екраном комп’ютера для роботи, школи або іншої діяльності.

Ось чому сьогодні ми хочемо поговорити про деякі поради, які допоможуть зберегти здоровий зір.

1. Покращіть свій раціон

здоровий зір і раціон

Те, що ви їсте, може сильно вплинути на зір. Це тому, що кількість вітамінів, які ви даєте своїм очам, походить від їжі.

Одним із найкращих продуктів, які можна вибрати для здорового зору, є морква, багата на вітаміни А і С. Вони відповідають за збереження та покращення здоров’я очей.

Проте це не єдиний спосіб, як харчові продукти впливають на очі. Якщо ви погано їсте, це підвищує ризик таких захворювань, як глаукома.

2. Носіть сонцезахисні окуляри якомога частіше

Сонцезахисні окуляри існують не тільки для того, щоб ви були модними. Вони також допомагають зменшити вплив УФ-променів на очі. Якщо ви йдете на вулицю, варто надівати сонцезахисні окуляри незалежно від того, хмарно чи ні.

Купуючи сонцезахисні окуляри, переконайтеся, що вони блокують принаймні 90% ультрафіолетових променів.

Крім того, це навіть краще, якщо вони поляризовані. Це дозволить зберегти здоровий зір і відчувати себе комфортніше, коли ви перебуваєте на сонці.

3. Поговоріть про здоровий зір зі спеціалістом

поговоріть про здоровий зір зі спеціалістом

Тільки офтальмолог може точно сказати вам, як справи з вашим зором. Процедура, насправді, дуже проста.

Для тих з вас, хто не знає, огляд очей складається з таких кроків:

  • Перегляд зображень через різні лінзи
  • Читання букв, що варіюються за розміром
  • Огляд ока за допомогою безболісного пристрою для перевірки очного тиску

Це повна процедура, тому не потрібно боятися її робити.

Якщо ви хочете отримати найкращі результати огляду свого зору, також треба, щоб розширили ваші зіниці.

У процессі тестування будуть застосовувати кілька крапель для розширення зіниць – більше ніж звичайно, щоб лікар міг ретельно оглянути ваше око. У більшості випадків це використовують для виключення будь-яких серйозних проблем через внутрішньоочний тиск.

4. Якщо ви вже носите окуляри, піклуйтеся про них!

Носіння окулярів не обов’язково означає, що ваші очі хворі. У більшості випадків вам потрібна лише додаткова допомога, щоб мати змогу краще бачити або зміні зору.

Немає значення, носите ви окуляри або контактні лінзи. Вони завжди повинні бути чистими. Це допоможе уникнути навантаження на ваш зір, а також уберегти від можливих ​​інфекцій.

Добре, якщо ви проходите загальний огляд один раз на рік, щоб перевірити стан свого зору і за необхідності підібрати інші лінзи.

5. Дізнайтеся, як користуватися екраном монітора комп’ютера.

здоровий зір і комп’ютер

Практично неможливо жити без екрана комп’ютера або смартфона.

Однак це не означає, що немає способів захистити свій зір під час їх використання. Ключ у помірності.

Коли ви дивитеся телевізор, відстань, яку варто тримати на екрані, – близько 90 см. Якщо ви користуватися комп’ютером, між вашими очима та екраном має бути щонайменше 60 см.

Ви повинні знати, що користування мобільними телефонами в темряві шкідливе для зору. Найкраще завжди користуватися цими пристроями за ввімкненого світла.

Крім того, пам’ятайте, що більшість екранів має можливість регулювати яскравість. Використовуйте це налаштування, щоб розслабити свій зір.

6. Вологі очі = здорові очі.

Очі потребують постійного зволоження. Якщо ваші очі сухі або сверблять, зір постраждає.

Якщо блимання недостатньо, попросіть свого офтальмолога порекомендувати якісь зволожувальні краплі для використання час від часу.

Якщо ви проводите кілька годин на день перед комп’ютером, крапайте одну краплю в кожне око кожні три години або коли ви відчуваєте якийсь дискомфорт. Це допоможе вам зберегти здоровий зір.

Як бачите, усіх цих порад для здорових оченят дуже легко дотримуватись.Просто дбайте про них, як за будь-якою іншою частиною свого тіла. Дотримуйтеся цих порад, щоб мати здоровий зір.

Джерело

Поділись


Новини партнерів