Чи варто купувати йодовану сіль

Морська, рожева гімалайська, чорна індійська, з травами і спеціями – на тлі всього цього різноманіття йодована сіль може здатися варіантом гранично скромним. Проте, наявність йоду в продукті немов би робить її кращою за класичну кухонну сіль. Чи так це насправді? Спробуємо розібратися прямо зараз.

Експерти все частіше говорять про те, що йоду в раціоні населення розвинених країн в цілому досить. Так, за даними Національного інституту охорони здоров’я США (National Institutes of Health), більшість людей споживають необхідну кількість йоду і без доповнення у вигляді йодованої солі, так як їдять досить різноманітну їжу. Таким чином, вони не схильні до ризику дефіциту йоду, і, як наслідок, можуть не турбуватися про нормальне функціонування щитовидної залози. Та ж ситуація, за даними досліджень, спостерігається в Європі.

Однак не можна забувати про те, що потреба в йоді автоматично збільшується під час вагітності. І якщо рекомендована добова норма йоду для чоловіків і жінок становить 0,15 мг, то для вагітних жінок – 0,2-0,3 мг. The New Times нагадує, що ризик дефіциту йоду для майбутньої матері стає вищим, якщо жінка не їсть молочні продукти і не приймає вітамінні добавки, призначені лікарем.

Здоровими джерелами йоду, крім йодованої солі, слід вважати рибу, молочні продукти, зернові (включаючи зерновий хліб), фрукти і овочі . Цікаво, що якщо риба отримує йод з дна океану і з морських водоростей, а рослини – з грунту, то в молоці цей елемент виявляється тому, що присутній безпосередньо в траві, яку їдять корови. Крім того, в фермерстві досить часто використовуються йодовані корми корисні як для корови, так і для кінцевого продукту.

Любите японську кухню? Якщо ви їсте суші, то це дуже навіть добре. Справа в тому, що Японці, які харчуються переважно рибою і морепродуктами, вважаються тією національністю, відносно якої ризик дефіциту йоду мінімальний. Більш того, у деяких дітей в Японії виникають проблеми зі щитовидною залозою через перевищення кількості йоду в раціоні, а не навпаки.

Таким чином, якщо ви хоча б два рази на тиждень їсте рибу, і при цьому в вашому раціоні вистачає молочних продуктів, то йодована сіль – це те, без чого ви цілком можете обійтися. Якщо ж з одним з пунктів у вас явні проблеми, тоді, ймовірно, споживання йодованої солі замість звичайної може піти вам на користь.

І остання порада: не кладіть занадто багато солі в страви, а там, де це можливо, постарайтеся і взагалі не досолювати блюдо. Просто тому, що сіль (як і цукор) – потужний підсилювач смаку, так що, крім очевидної спраги, вона також провокує голод. Але це вже зовсім інша історія.

Поділись


Новини партнерів