Вчені назвали простий спосіб попередити депресію

Лише година фізичних навантажень в тиждень знижує ймовірність розвитку депресії і допомагає людям швидше позбутися від пригніченого стану.

Про це йдеться у статті вчених з університету Нового Південного Уельсу в Сіднею, опублікованій в American Journal of Psychiatry.

Ми знали, що зарядка грає певну роль в боротьбі з депресією, але тепер нам вперше вдалося точно оцінити, як сильно вона допомагає людині позбутися від розвитку пригніченого настрою,
– зазначає один з авторів дослідження Семюел Харві.

Австралійські вчені, щоб знайти безпечний і простий спосіб позбутися від депресії, проаналізували результати масштабних спостережень за здоров’ям жителів Норвегії. У цьому дослідженні брали участь близько 30 тисяч дорослих норвежців, що дозволили фахівцям спостерігати не тільки за їх здоров’ям, але і настроєм і самопочуттям.

Вивчаючи ці дані, Харві з колегами звернули увагу на цікаву закономірність: люди, які ніколи не займалися зарядкою, приблизно на 44% частіше страждали від депресії і мали вищі шанси отримати важкі форми пригніченого настрою, ніж норвежці, які приділяли спорту одну-дві години в тиждень.

“Наразі незрозуміло, з чим це пов’язано, але ми припускаємо, що у зарядки є не тільки біологічні, а й соціальні плюси. У будь-якому випадку наявність схожого зв’язку говорить про те, що вправи необхідно інтегрувати у програми з боротьби з депресією. Навіть якщо нам вдасться лише трохи підвищити рівень фізичної активності населення, ефект від цього буде величезним”, – вважає вчений.

Джерело

Поділись


Новини партнерів