
В чому беззаперечні «плюси» справжньої косметики?
Серед найпоширеніших аргументів на користь косметики із натуральних складників те, що наші бабусі й навіть мами якось прожили без сотень баночок та тюбиків кремів, помад чи шампунів, а красу без сліду старіння ухитрялися зберігати до глибокого та поважного віку. Однак, спробуємо детальніше розібрати натуральну косметику для волосся.
Плюси такої косметики:
– Ви знаєте, що склад – максимально наближений до натурального або ж й справді таким є. Натуральна косметика не має у своєму складі консервантів, барвників (хіба що натуральні чи харчові) і віддушок. Звісно, така косметика менше «живе», але й ви спокійно встигнете використати пляшечку шампуню чи маски до того, як вони почнуть псуватися, тож не варто переживати.
– Натуральні складники. Зазвичай це мед, олії (в тому числі ефірні), екстракти різних трав та овочів або фруктів і вода. Головне – читати етикетку і переглянути сертифікати якості виробника. Перше допоможе попередити алергію, а друге – уникнути недобросовісних продавців.
– Користь для краси. Так, якщо ми говоримо про натуральні шампуні, маски чи олійки, то така косметика для волосся здатна не лише доглядати, але й оздоровлювати – вона виводить токсини, які роками накопичувалися завдяки косметиці з емульгаторами, консервантами та силіконами. Окрім того, натуральні засоби для волосся захищають від «стресових» факторів таких як сонячне проміння, мороз чи зміна води незгірш звичної для нас «хімії».
Мінуси такої косметики:
– Найгірше, що може у вас трапитися після використання натуральної косметики – це алергія. Саме тому варто уважно читати склад, а за можливості попросити пробник продукції. Однак, від такої реакції не захищені ми навіть при використанні звичайних засобів, тож уважність – ваше все.
– Натуральна косметика може вам не підійти. Якщо ваша мама із задоволенням користується ось цим кремом з козячого молока, то це не значить, що генетика все зрівняє. Ваша шкіра може реагувати негативно на маску, а от волосся від натурального шампуню лише відновиться і скаже вам «дякую».
Отже, перевіряйте все, що лише можете: виробника, складові і навіть цілісність самої упаковки. Ніхто не застрахований від того, що натуральна косметика може виявитися не зовсім такою, тож купувати варто лише у тих виробників або інтернет-мережах, яким ви довіряєте.