Причини випадіння вій та методи лікування проблеми

Випадіння вій може становити серйозну загрозу для організму, адже вони виконують захисну функцію. На жаль, ми часто недооцінюємо, наскільки важливо піклуватися про стан та здоров’я вій. Оскільки вії розташовуються вздовж повік, вони захищають очі від потрапляння у них часточок пилу та бруду.

Цю частину тіла завжди вважали незамінним атрибутом красивої зовнішності, адже довгі та вигнуті вії роблять погляд більш виразним, а обличчя людини більш привабливим.

Звісно, розмір та об’єм вій у кожної людини різний, проте всім хочеться мати густі, виразні та здорові вії.

Проблема полягає в тому, що як і волосся, вії зазнають шкідливого впливу несприятливих зовнішніх факторів, що й призводить до їхнього випадіння.

На жаль, випадіння вій – це не тільки естетична проблема. З часом різка втрата вій може призвести до розвитку інфекцій, що вражають очі.

Саме з цих міркувань сьогодні ми хочемо детальніше проаналізувати основні причини випадіння вій та поділитися простими рецептами засобів для боротьби з цією проблемою.

Причини випадіння вій

На жаль, вії можуть випадати з багатьох причин. Найчастіше випадіння вій виникає у результаті комплексних проблем в організмі, а не з однієї конкретної причини.

Надмірний макіяж

Якщо ви дуже часто наносите на вії велику кількість декоративної косметики, з часом це робить їх ламкими та вразливими, тому вони й починають швидко випадати.

Неякісні та сильні водостійкі туші для вій, а також спеціальні пристрої для завивки, виснажують вії та роблять їх дуже тонкими. Звісно, надмірне використання косметичних засобів та пристроїв для коригування форми вій також призводять до їхнього стрімкого випадіння.

Сон з нанесеним на обличчя макіяжем

випадіння вій через надлишок макіяжу

Вії, як і волосся, потрібно перед сном звільняти від усіх сторонніх речовин, щоб вони могли спокійно відпочити та відновитися за ніч.

Саме тому дуже важливо завжди знімати перед сном макіяж, інакше вії будуть сильно виснаженими та тонкими. Через надмірний макіяж вії стають настільки ламкими, що починають стрімко випадати одна за одною.

Алергія на декоративну косметику

У кожної людини свій тип шкіри, а це означає, що на одну й ту ж косметику всі реагують по-різному. Навіть на якісні косметичні засоби може бути алергічна реакція, якщо вони не підходять вашому типу шкіри.

Якщо ваша туш містить дуже агресивні компоненти, це також може призвести до випадіння вій.

Стрес

Ні для кого не секрет, що постійні стресові ситуації негативно впливають на стан та здоров’я волосся та вій.

На жаль, повністю відмежуватися від хвилювання та стресу неможливо, проте намагайтеся уникати серйозних стресових ситуацій, які призводять до порушення емоційної рівноваги.

Дефіцит поживних речовин в організмі

дефіцит вітамінів призводить до випадіння волосся

Нездатність організму засвоювати достатню кількість поживних речовин з харчових продуктів не тільки сповільнює ріст вій, але й призводить до їхнього стрімкого випадіння.

Для того, щоб вирішити цю проблему, неодмінно додайте до свого раціону продукти, що містять такі незамінні вітаміни та мінерали:

 • Вітаміни А, В та Е
 • Важливі мінерали, зокрема залізо та магній
 • Жирні кислоти Омега-3
 • Високоякісні протеїни

Гормональні зміни в організмі

Порушення гормонального балансу також призводить до ослаблення та випадіння вій. Попри те, що більшість людей дуже часто недооцінюють роль гормонів, насправді ці речовини відповідають за якість багатьох внутрішніх процесів в організмі.

Натуральні засоби від випадіння вій

На щастя, є чимало ефективних методів боротьби з ламкими та схильними до випадіння віями. Утім, якщо ви не маєте змоги або бажання витрачати багато коштів на магазинні препарати для боротьби з цією проблемою, ми пропонуємо взяти на озброєння наші натуральні засоби від випадіння вій.

Вітамін Е у капсулах

вітамін Е від випадіння вій

Олія, що міститься в капсулах з вітаміном Е, стимулює відновлення вій після пошкодження хімікатами, які входять до складу багатьох косметичних засобів.

За умови регулярного нанесення цієї корисної олії на вії можна не тільки прискорити їхній ріст, але й зробити вії більш об’ємними, виразними та привабливими.

Спосіб застосування:

 • Розчавіть капсулу з вітаміном Е та нанесіть олію, що міститься всередині, на вії за допомогою кінчиків пальців.
 • Для отримання позитивного ефекту повторюйте процедуру щовечора перед сном.

Рицинова олія

До складу рицинової олії входить велика кількість антиоксидантів, вітаміну Е та незамінних амінокислот. Завдяки цьому рицинову олію заслужено вважають одним із найефективніших засобів для зміцнення вій та збільшення їхнього об’єму.

Спосіб застосування:

 • Вмочіть у рицинову олію чистий спонж або ватну паличку. Обережними рухами нанесіть засіб на всю довжину вій від коренів до кінчиків.
 • Змивати залишки засобу не потрібно, він сам всотається у вії. Повторюйте процедуру щовечора перед сном одразу після зняття макіяжу.

Мигдальна олія

мигдальна олія від випадіння вій

Натуральна олія мигдалю містить велику кількість незамінних вітамінів та мінералів. Завдяки цим сполукам мигдальна олія має здатність зміцнювати вії та зупиняти їхнє випадіння.

Спосіб застосування:

 • Вмочіть кінчики пальців у мигдальну олію та нанесіть її на всю довжину вій.
 • Повторюйте процедуру щодня двічі на день.

Вазелін

Вірте чи ні, але такий простий та доступний продукт, як вазелін, є неймовірно ефективним засобом для зволоження вій та збільшення їхнього об’єму.

Спосіб застосування:

 • Наберіть кінчиками пальців невелику кількість вазеліну та нанесіть його на вії, починаючи від коренів та обережно рухаючись до кінчиків.
 • Проводити процедуру потрібно щовечора перед сном.

Оливкова олія

оливкова олія зміцнює вії

Жирні кислоти, що входять до складу оливкової олії, володіють потужними зволожувальними властивостями. Завдяки цьому натуральну оливкову олію часто використовують для приготування засобів для відновлення вій після їхнього пошкодження у результаті дії несприятливих зовнішніх факторів.

Спосіб застосування:

 • Розігрійте оливкову олію.
 • Теплу олію нанесіть на всю довжину вій за допомогою чистої щіточки від туші.
 • Повторюйте процедуру щовечора перед сном.

Чи доводилося вам коли-небудь стикатися з проблемою випадіння вій? За допомогою натуральних засобів, рецепти яких ви знайдете у цій статті, ви зможете позбутися цієї проблеми. До того ж на їхню покупку та приготування вам не доведеться витрачати багато часу чи грошей.

Якщо проблема не зникне, неодмінно зверніться до лікаря. Зверніть увагу, що деякі захворювання внутрішніх органів також можуть викликати випадіння вій, і тільки спеціаліст допоможе встановити діагноз та призначити ефективне лікування.

Джерело

Поділись


Новини партнерів