Горіхи допомагають при профілактиці анемії, можуть знижувати рівень стресу, нормалізувати артеріальний тиск. Також вони покращують роботу щитоподібної залози, допомагають засвоюватись залізу та виробляти гемоглобін. Про це розповів лікар-токсиколог, доктор медичних наук Михайло Кутушов.
Медик зазначив, що форма деяких горіхів схожа на внутрішні органи людини. Наприклад, грецький нагадує мозок, а обриси макадамії та фундуку схожі із серцем. За словами Кутушова, є теорія, що горіхи найкорисніші для тих органів, зменшеною копією яких є.
Так, вживання мигдалю може допомогти у зміцненні імунітету, позбавлення нервової напруги та втоми. Також за допомогою горіхів можна легко скинути зайві кілограми, незважаючи на їх калорійність.
Кеш’ю, завдяки великому вмісту клітковини та амінокислот, корисні для кишечника, а також допомагають захистити серце. Волоські горіхи покращують пам’ять і здатні знижувати рівень холестерину і борються з процесами старіння, пояснав токсиколог.
Лікар також порекомендував купувати несолоні горіхи, без спецій та замочувати їх, щоб нейтралізувати шкідливі речовини та активізувати корисні. Це підвищує їхню поживну цінність.