Деякі попереджувальні ознаки раку підшлункової залози мають тенденцію ігноруватися, стверджує фармацевт Джулія Герріні.
Підшлункова залоза виконує різні функції: від допомоги у перетравленні їжі до вироблення гормонів, таких як інсулін. Коли виникає рак підшлункової, постраждала людина може довго не відчувати якихось очевидних симптомів – ознаки часто проявляються на стадії занедбаної хвороби.
Тим не менше, існують деякі ранні ознаки, які вимагають звернення до лікаря загальної практики, – розповіла в інтерв’ю фармацевт Джулія Герріні.
“Коли справа доходить до раку підшлункової залози, багато випадків не діагностуються до настання пізніх стадій хвороби, оскільки симптоми часто бувають недостатньо ясними і можуть прийматися за щось зовсім інше – тому їх нерідко ігнорують”, – повідомила фармацевт.
Ознаки, які можуть бути помилково прийняті за щось інше, включають:
- Біль у животі (особливо у верхній частині живота).
- Біль у спині.
Коли справа доходить до болю в животі та спині, то у разі раку вона може погіршуватися, коли людина їсть або лежить. При цьому нахил тіла вперед приносить полегшення.
- Розлад шлунку.
- Нез’ясовна втрата ваги.
- Зміна режиму роботи кишечника (наприклад, діарея чи запор).
Крім цих симптомів, додає Герріні, є і «серйозніші»: це втрата апетиту, жовтяниця, нудота. Дані симптоми можуть супроводжуватися свербінням шкіри, темнішою сечею і блідим стільцем. Експерт рекомендує: якщо у вас протягом більше двох днів тримається незрозуміле нездужання, спостерігається стійка багатоденна діарея або будь-які інші симптоми, які ви не можете пояснити, зверніться до лікаря та розкажіть про це.