Як може проявлятися рак: три симптоми, що впливають на харчування

Експерти в галузі охорони здоров’я попереджають, що три симптоми, пов’язані з харчуванням, можуть свідчити про рак.

Медики не втомлюються повторювати, що підвищення поінформованості людей про симптоми раку – це те, що сьогодні дуже важливо, якщо говорити про медичні пріоритети. Проблему поінформованості експерти порушують ще й тому, що в період пандемії знизився рівень профілактичних медобстежень, які відіграють велику роль у ранньому діагностуванні онкозахворювань. З огляду на це фахівці радять людям уважно ставитися до організму, стежити за змінами у своєму самопочутті.

За словами лікарів, симптоми раку часто натякають на те, який з органів уражений, і деякі види раку в цьому плані дають більш очевидні ознаки, ніж інші. Коли злоякісна пухлина вражає органи вздовж травного тракту, де перетравлюється їжа, це впливає на якісь особливості, пов’язані з прийомом їжі.

«Три симптоми раку, які впливають на харчування, включають утруднене ковтання, печію, втрату апетиту», – розповіли фахівці з Cancer Research UK.

Дискомфорт при ковтанні. Ракові захворювання, які викликають труднощі при ковтанні, часто концентруються в голові та горлі: наприклад, це рак гортані, рак ротової порожнини, рак стравоходу. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо у вас виникає стійкий дискомфорт, відчуття їжі, що застрягла, в моменти їжі.

Кислотний рефлюкс. Печію або кислотний рефлюкс може провокувати рак, розташований у шлунку. Кислотний рефлюкс може викликати відчуття печіння в грудях, яке зазвичай стає більш вираженим після закінчення вживання їжі або посилюється вночі.

«Цілком нормально відчувати певний дискомфорт після прийому великої кількості їжі, тим більше жирної чи гострої. Але, якщо у вас проявляється сильна печія або виникає сильний розлад шлунку (особливо, з хворобливістю), слід звернутися до лікаря».

Втрата апетиту. Печія далеко не завжди є симптомом раку, але якщо додатково відбувається втрата апетиту, це може вказувати на рак шлунку.

Втрата апетиту може відбуватися з різних причин. Потрібно поговорити з лікарем, помітивши, що немає відчуття звичного голоду (наприклад, у певний час дня), і що апетит, що зник, так і не повернувся згодом. Відсутність бажання їсти буває пов’язане з раком яєчників, легенів, шлунку та підшлункової залози – у тому випадку виробляють гормони, що викликають оманливе відчуття ситості.

Поділись


Новини партнерів