За останні 10 років поширеність цього виду раку серед жінок зросла до 15%. Дуже важливо знати ранні симптоми раку підшлункової залози.
Якщо рак підшлункової залози вдається визначити на ранній стадії, шанси на п’ятирічну виживаність складають 30%. Тому важливо знати, на які симптоми потрібно звертати увагу, і відразу звертатися до лікаря.
Жовтяниця
Це найяскравіший симптом, але частіше за все він говорить про те, що хвороба перейшла в серйозну стадію. Якщо жовтіють білки очей, це може говорити про те, що пухлина заблокувала жовчний протік, що і призводить до накопичення жовчі і зміни кольору білків очей і шкіри.
Біль в животі і попереку
Покладіть кінчик пальця на верхню частину живота, трохи нижче грудини. Потім уявіть, що ваш палець спрямований прямо через тіло до хребта. Це і є те місце, в якому найчастіше локалізується біль при раку підшлункової залози. Біль зазвичай тупий, ниючий і тривалий. Якщо він турбує вас протягом тижня і довше, обов’язково зверніться до лікаря.
Темна сеча і зміни стільця
Якщо колір сечі стає коричневим або іржавим, це також може говорити про розвиток раку підшлункової залози. Білірубін, речовина, що виробляється печінкою і входить до складу жовчі, накопичується в крові, через що сеча темніє. Ще одна небезпечна ознака – зміна стільця, який стає жирним або глинистим. Обов’язково зверніться до лікаря і зробіть узі підшлункової залози!
Нудота і блювання
Нудота, блювота і біль, що підсилюється після прийому їжі – симптом, з яким потрібно якомога швидше звертатися до лікаря. Ці ознаки можуть попереджати про різні небезпечні захворювання, і рак підшлункової залози – одне з них.
Проблеми з зубами і яснами
Поганий запах з рота, ясна, що кровоточать, запалені зуби і навіть карієс – все це також може бути ознакою раку підшлункової залози. Дослідники з медичного центру Langone NYU виявили, що наявність у роті тих же самих бактерій, які були пов’язані з зубними захворюваннями, такими як періодонтит, підвищує ризик розвитку раку підшлункової залози на 59%. Так що якщо стан здоров’я ваших зубів і ясен погіршився, вам варто звернутися не тільки до стоматолога.
Безпричинна втрата ваги
Ми не втомлюємося повторювати: невмотивована помітна втрата ваги (4 і більше кілограм) – це привід обов’язково звернутися до лікаря. Це часто говорить про те, що в організмі відбувається якийсь небезпечний процес, дуже часто онкологічного характеру.