Детокс після свят: як відновитися за п’ять днів

Новорічні закуски, салати з майонезом, випитий алкоголь – все це не проходить безслідно для нашого організму. Як би сумно це не звучало, але після святкового відпочинку багатьох чекає розплата у вигляді пари зайвих кілограмів, набряків і висипань на шкірі. Незалежно від того, який день на календарі, для здоров’я нашого організму рекомендується дотримуватися збалансованого та грамотного харчування. Але, якщо все ж на свята ви дозволили собі багато зайвої і шкідливої ​​їжі, не впадайте у відчай. У вас є час, щоб провести очисний тиждень краси, який допоможе прийти в форму і звільнити організм від шлаків і токсинів.

Перше і найголовніше правило, якого потрібно дотримуватися, – це виключити зі свого раціону продукти тваринного походження. Під час детокс-програми в ньому повинно бути багато зелені, багато води, фрукти, овочі, бобові і безглютенові крупи.

Після сну

Кожен ваш ранок повинен починатися з однієї-двох склянок води, настояної з соком половини лимона і шматочком імбиру. Якщо робити це щодня, то ви відчуєте, як швидко налагодиться робота шлунково-кишкового тракту і активізується метаболізм. Для посилення ефекту, після детокс-води, можна розвести в склянці з теплою водою сорбент – 1 чайну ложку псілліуму (лушпиння насіння подорожника). Важливо, щоб на упаковці було написано «Цілісне лушпиння подорожника». Даний сорбент збирає увесь накопичений слиз, непотрібне клітинне сміття, який з’явиться в організмі після огріхів харчування і алкоголю. До речі, псілліум можна пити не тільки вранці, але і перед сном.

Сніданок

Сніданок найкраще зробити «зеленим». Ідеальний варіант – зелений сік або смузі. Візьміть селеру, петрушку, огірок і змішайте все в блендері (або пропустіть через соковижималку). Така суміш корисна для очищення печінки. Також на сніданок можна приготувати «живу» кашу з пророщеної зеленої гречки або льону. Наполегливо рекомендуємо віддати перевагу пророслому насінню, так як воно зберігає всі вітаміни і мінерали, які дуже корисні для людини. Вони покращують обмін речовин, підвищують імунітет і найголовніше – налагоджують роботу шлунково-кишкового тракту. Для приготування такої каші слід заздалегідь замочити крупи на ніч. Вранці все промити, для смаку додати жменю ягід або органічних сухофруктів, розбавити суміш кокосовим або будь-яким іншим рослинним молоком.

Через 15 хвилин після сніданку фахівець рекомендує зробити лімфодренажну зарядку, наприклад, стрибки, легкий біг підтюпцем або статичні вправи у вигляді планки. Це прискорить метаболізм попередить застій рідини.

Обід і вечеря

Перед обідом не забудьте випити зелений сік. Важливий момент – він повинен бути свіжовичавленим, а не відстояним. Крім того, не рекомендується додавати будь-які фрукти. На обід приготуйте велику миску зеленого салату. Крім салату, в обідній раціон слід включити детокс-суп. Беремо будь-які овочі, крім помідорів, баклажанів і картоплі, кидаємо в пароварку і заливаємо водою або кокосовим або мигдальним молоком, додаємо куркуму і чорний перець. Паримо протягом 20 хвилин і доводимо до кипіння. Дуже важливий момент – їжу потрібно вживати не гарячою, а охоловшою.

Ця детокс-програма не випадковим чином складається з частого пиття детокс-води і зелених соків перед вживанням основної їжі. Це своєрідний обманний хід, який позбавляє організм від почуття голоду протягом дня. Однак, якщо їсти все-таки хочеться, то можна освоїти рецепт ситнішого супу: відварений нут 400 гр, цвітна капуста 200 гр, кокосове молоко, 2 чайні ложки куркуми і пара головок часнику. Паримо або тушкуємо овочі, додаємо відварений нут, заливаємо молоком, перемішуємо і даємо настоятися 10-15 хвилин.

Дуже важливо, щоб вечеря закінчувалася не пізніше 7 години вечора і була максимально легкою: тушковані овочі, кіноа або зелена гречка – те, що потрібно. Після п’яти днів такого харчування ви побачите помітний результат. У тілі з’явиться легкість, покращиться стан шкіри, зникне зайва рідина, а разом з нею і набряки – те, про що ми так мріємо після свят.

Джерело

Поділись


Новини партнерів