Зрив має на увазі вживання заборонених продуктів у великій кількості. Він може бути як короткочасним, так і затяжним. Другий варіант найбільш небезпечний, тому що організм починає набирати вагу з величезною швидкістю.
Найчастіше представниці жіночої статі вдаються до радикальних методів схуднення, наприклад, жорстке обмеження їжі – це перше, чого робити не можна, щоб не добитися зриву. Під таким харчуванням розглядається вживання одного продукту без будь-яких добавок протягом декількох днів або тижнів.
До другого пункту можна віднести відсутність належної мотивації або конкретної мети. Слід чітко визначитися – потрібно схуднути до встановленої позначки або все добре і худнути не обов’язково. Підвищити мотивацію допоможе важливий захід, поліпшення власного самопочуття або підняття впевненості в собі. Вибирати потрібно саме те, що найбільш важливо для людини і що найбільше її мотивує.
Далі великим сумнівом може послужити очікування швидких результатів. Припустимо, вага знижується, але дуже повільно. Саме тут починають підкрадатися питання, вартує воно того чи ні. Головне, завжди пам’ятати про свою мету і впевнено до неї йти. Не варто зважуватися кожну годину або кожен день: невеликі зрушення в кілограмах можуть засмучувати. Краще виділити один день в тиждень, щоб оцінити результат.
Стреси – причина, якій необхідно приділити особливу увагу. Під час стресу і тривог підвищується тяга до їжі, тому що вона сприяє задоволенню і тимчасовому спокою. Найкраще буде виявити причину стресу і усунути її, але якщо це неможливо, то відволікти себе можна не тільки заїданням, а масою інших цікавих речей.
Свята можуть стати серйозною загрозою для дієти. В цьому випадку можна перед виходом куди-небудь перекусити здоровою їжею вдома, щоб не переїсти на святкуванні. Можна дозволити собі відпочинок, але важливо продовжувати дієту, починаючи з наступного дня.
Краще знайти якусь групу, команду або просто подругу, щоб починати дієту разом: таким чином, буде присутня психологічна підтримка і шансів на зрив буде менше.
Головне розуміти, що зрив – це один прийом їжі за день. Багато людей після зриву відразу ж поповнюють свій раціон всілякими забороненими продуктами, відкладаючи дієту на завтра.
Під час зриву або ж після нього не варто себе лаяти: так проявляється ще більше тиску і почуття провини, що може погіршити становище і змусить взагалі відмовитися від розпочатого під приводом: «марно». Підходити до дієти потрібно грамотно як при виборі їжі, так і психологічно.