Після цукрового діабету хвороби щитовидки займають друге місце за поширеністю серед ендокринних порушень. І ці захворювання обросли безліччю міфів. Ось п’ять популярних помилок.
Захворювання щитовидки провокує інші хвороби
Так, від гормонів щитовидної залози залежить робота майже всіх органів, але якщо рівень гормонів не має відхилень, то хвороби не варто пов’язувати з порушеннями функції щитовидної залози.
При захворюваннях щитовидної залози не можна засмагати
Ультрафіолет не впливає на стан щитовидки, він небезпечний з точки зору негативних процесів в шкірі. Тому пацієнтам із захворюванням щитовидної залози зазвичай дають ті ж рекомендації щодо перебування на сонці, як і здоровим людям.
Перша ознака захворювання щитовидки – клубок у горлі
Більшість пацієнтів з порушеннями функції щитовидної залози не відчувають ніякого дискомфорту в області шиї. Найчастіше цей «клубок» пов’язаний просто з нервовим напруженням. Вважати його вірною ознакою захворювання не можна, але якщо проблема вас турбує. зрозуміло, варто звернутися до лікаря.
Від прийому гормонів щитовидної залози повніють і вони викликають звикання
Людям, у яких втрачена функція щитовидної залози, доведеться приймати гормони все життя. Але боятися цього не варто. Насправді ці гормони звикання не викликають, та й погладшати до критичних розмірів через них вам не вдасться. Навпаки, пацієнти, у яких гормони щитовидної залози є в надлишку, худнуть, а ті, у кого спостерігається їх нестача – можуть трохи погладшати, але відбувається це рідко.
Всі вузли в щитовидці потрібно оперувати
В оперативному втручанні потребують лише ті вузли, які, згідно з результатами пункції, є злоякісними або підозрілими. Доброякісні ж утворення необхідно лише контролювати разом з лікарем.