
Рак вражає не тільки тканини окремих органів, але і кістковий мозок. Така пухлина швидко розвивається, адже стовбурові клітини навіть без онкологічного стимулу діляться вкрай часто, і що важливіше – нескінченно.
Коли пухлина вражає пласт клітин, з яких будуть утворюватися клітини білої крові, з’являється одна з найнебезпечніших пухлин – лейкоз.
Лейкемія: важливі симптоми
Старою назвою цієї хвороби є «лейкемія», що перекладається як білокрів’я.
Хворобу часто називають раком крові, але з наукової точки зору це не рак, а окремий вид злоякісної пухлини.
Через розподіл зародкових клітин кров, яка циркулює, наповнюється лейкоцитами або лімфоцитами – це мієлобластний або лімфобластний лейкоз.
Також лейкоз може бути гострим або хронічним, в залежності від класу переважаючих клітин.
Патологія небезпечна швидким прогресуванням симптомів, пошкодженням функції інших листків кровотворення – це веде до анемії і тромбоцитопенії.
Дуже часто лейкоз розвивається саме у дітей.
Лікування хвороби є можливим і ефективним, якщо вчасно визначити симптоми і встановити діагноз:
Блідість шкіри – наслідок нестачі червоних кров’яних тілець, анемія. Це негативно впливає на кисневе забезпечення всіх тканин.
Схильність до кровотечі. Коли мало тромбоцитів, у пацієнта гірше згортається кров, утворюються синці, можливі внутрішні кровотечі.
Стійка субфебрильна температура – імунна реакція ослабленого організму на патологічний процес.
Температура зазвичай не дуже висока – в районі 37,2-37,7 градусів, рідко вища.
Збільшені селезінка та печінка – клітини білої крові утилізуються в селезінці, через що цей орган значно збільшується.
Крім цього, одним з найбільш ранніх, але в той же час помітних симптомів є збільшення деяких лімфатичних вузлів, що людина зазвичай зауважує сама – наприклад, під час купання в душі.
Задишка – тканинам і мозку не вистачає кисню, наростає гіпоксія, що суб’єктивно відчувається відчуттям нестачі повітря – тому зростає кількість дихальних рухів.
Слабкість і втрата маси тіла, як і будь-яка пухлина, лейкоз “обкрадає” абсолютно всі органи і системи, поглинаючи корисні речовини і виробляючи токсини.