Фахівці назвали кращі способи підвищити рівень серотоніну

Серотонін – нейромедіатор, більш відомий як гормон щастя. Дана хімічна речовина виробляється слизовою оболонкою кишечника і регулює емоційний стан. Нормальний рівень серотоніну забезпечує гарний настрій, захищає від занепаду сил і депресії. Якщо ж кількість гормону в організмі опускається нижче допустимого показника, погіршується не тільки настрій, але і фізична активність, що особливо негативно відбивається на життєдіяльності і занятті спортом.

Норма серотоніну

Нормальний показник серотоніну в організмі людини варіюється в проміжку 0,22-2,05 мкмоль/л.

Зазначена норма визначається на основі аналізу сироватки крові. Якщо рівень серотоніну в організмі падає нижче даної позначки, виникають:

  • порушення статевої функції;
  • зниження сексуального потягу і активності;
  • проблеми в роботі органів шлунково-кишкового тракту;
  • різкі стрибки кров’яного тиску;
  • зміна терморегуляції тіла.

При дефіциті гормону радості больовий поріг людини зменшується, через що фізичні навантаження створюють дискомфорт.

Додатково погіршується психічний і емоційний стан. Брак нейромедіатора здатний викликати депресію і спричинити зміни ваги. В такому стані спортивні тренування не принесуть необхідного результату, і займатися до відмови стане неможливим.

Підвищений рівень серотоніну в крові також негативно позначається на організмі і здоров’ї. При надлишку гормону радості:

  • депресивний стан змінюється емоційним збудженням, що супроводжується панікою, тривогою, страхом і ейфорією;
  • виникають вегетативні зміни, що виражаються в погіршенні координації, підвищенні тиску і температури;
  • проявляються нервово-м’язові симптоми, при яких мускулатура мимовільно скорочується, а людині стає складніше управляти тілом.

Високий або низький рівень нейромедіатора – наслідок патологій в організмі або побічний ефект прийому антидепресантів та інших препаратів з аналогічною дією.

Способи підвищення серотоніну

Щоб підвищити вміст серотоніну в організмі, рекомендується скористатися наступними порадами:

Медитація 

Оздоровча практика включає психоемоційні вправи, які допомагають увійти в стан ейфорії і блаженства. Людина відчуває спокій і розслабляється, завдяки чому знижується нервова напруга і поліпшується сон. Під час нічного відпочинку виробляється більше мелатоніну, безпосередньо пов’язаного з серотоніном. Відповідно, рівень гормону щастя також підвищується.

Спорт 

Численні дослідження доводять, що активні фізичні навантаження покращують настрій. Це пов’язано з тим, що регулярне заняття спортом сприяє виробленню триптофану, що підвищує вміст гормону радості в крові. Дана речовина найбільш активно виділяється при спалюванні жирових відкладень. Людям, які не знають, як підвищити рівень серотоніну в організмі, достатньо почати займатися спортом на регулярній основі.

Світлова терапія

У зимовий період вміст серотоніну знижується, що пов’язано з браком сонячного світла для організму. Даний фактор провокує виникнення у деяких людей сезонних депресій. Для вирішення проблеми раз на добу рекомендується протягом певного проміжку часу вмикати лампу з денним освітленням. Щоб підвищити серотонін влітку, достатньо частіше гуляти на вулиці.

Соціальна активність

Регулярне спілкування з іншими людьми підвищує вироблення триптофану, що збільшує вміст в організмі гормону радості. Відсутність настрою усувається соціальним домінуванням, яке додатково знижує рівень агресії і критики по відношенню до оточуючих.

Прийом теаніну

Не знаючи, як підняти рівень серотоніну, не обов’язково купувати спеціальні препарати. Достатньо вживати чай, в якому міститься теанін. Дана амінокислота збільшує кількість в організмі серотоніну і дофаміну. Ін’єкції теаніну, навпаки, не рекомендуються, оскільки вони провокують зниження гормону щастя.

Виключення з раціону швидкодіючих вуглеводів

Ці речовини легко засвоюються, підвищуючи рівень інсуліну, що негативно відбивається на утриманні серотоніну в організмі. Для цього в щоденному харчуванні мінімізується кількість цукру і рафінованої пшениці. Описаний спосіб допоможе нормалізувати рівень амінокислот bcaa, що відповідають за вироблення гормону щастя.

Вживання харчових добавок.

Найбільш ефективними вважаються кислоти Омега-3. Вони містяться в риб’ячому жирі і при тривалому прийомі разом зі звичайною їжею приводять у норму рівень серотоніну.

Нормалізація мікрофлори органів шлунково-кишкового тракту

Оскільки слизова кишечника виробляє гормон щастя, дисбактеріоз провокує його зниження. Щоб усунути цю проблему, необхідно приймати біфідобактерії і використовувати пробіотики.

Корисна інформація

Недосвідчені люди часто стикаються з помилками, коли намагаються дізнатися, як підвищити рівень серотоніну в організмі. Прагнучи збільшити гормон радості, необхідно враховувати наступні факти:

  • м’ясо індички, в якому є триптофан, не підвищує серотонін;
  • нейромедіатор, що міститься в бананах, не засвоюється організмом, тому їх вживання в їжу не покращує настрій;
  • в складі кофеїнових енергетичних напоїв є цукор, який викликає стрес, пригнічує голод і негативно відбивається на нормі серотоніну в організмі;
  • кислоти Омега-3, що сприяють виробленню гормону щастя, можна отримати не тільки з риби, але також рослинної олії, насіння льону та горіхів;
  • в чорному шоколаді міститься більше какао, ніж в молочному, тому він продукує в крові вироблення серотоніну і ендорфінів;
  • масаж знижує вміст кортизолу (гормону стресу), відсутність якого позитивно позначається на нормі нейромедіатора.

При відсутності патологій підвищити серотонін в організмі можна власними силами. Достатньо дотримуватися здорового способу життя, стежити за повноцінним сном, займатися спортом, і гормон радості почне виділятися в більшому об’ємі.

Джерело

Поділись


Новини партнерів