Фітотерапія: 3 лікувальних рослини, в які вірить наука

Здається, що використання рослин в лікувальних цілях – це щось з області гомеопатії  Ця думка не зовсім правильна. Звичайно, рослинні препарати не можуть впоратися з серйозними медичними станами. І, зрозуміло, не можна замінювати фітотерапією візит до лікаря і медикаментозне лікування.

Однак правда в тому, що деякі рослини насправді демонструють свою ефективність в ряді питань. І це, що найприємніше, підтверджено науковими дослідженнями. Нижче ми зібрали трійку представників флори, відомих своїми лікувальними властивостями.

Імбир

Завдяки потужним антиоксидантним і протизапальним властивостям (за це варто сказати спасибі гінгеролу, хімічній сполуці, яка міститься в складі рослини), імбир століттями використовувався в традиційній медицині. Більшість вчених при цьому концентруються на здатності кореня імбиру знімати нудоту і стабілізувати роботу травного тракту – і їм є що розповісти.

Так, одне дослідження показало, що імбир може бути так само ефективний, як і ліки від нудоти, але має менше побічних ефектів. Також, за деякими даними, імбир здатний розщеплювати газ, а тому швидко справляється зі здуттям живота.

Родіола рожева

Корінь цієї багаторічної трав’янистої рослини, що росте в регіонах з холодним і помірним кліматом (Україна, Великобританія, Північна Америка, Ірландія), часто використовується для боротьби зі стресами і тривожністю. Дослідження показали, що родіола здатна підтримувати нервову систему шляхом регулювання рівня кортизолу, основного стресового гормону.

Але корінь родіоли, що цікаво, володіє і протилежною дією. Експерименти дозволяють говорити про те, що він також може збільшувати рівень енергії і загальну витривалість у спортсменів.

Меліса

Якщо ви належите до шанувальників чаю, готові сперечатися, ви хоча б раз мали з нею справу. Крім своїх ароматних властивостей, меліса може похвалитися серйозною противірусною дією. Зокрема, було встановлено, що вона особливо ефективна в боротьбі з вірусом простого герпесу першого типу (ВПГ-1) – групою вірусів, які викликають герпес, вітряну віспу, оперізувальний лишай і вірус Епштейна-Барра.

В ході подвійного сліпого дослідження, де взяли участь 116 пацієнтів з герпесом, виявилося, що 96% з тих, хто наносив екстракт лікарської меліси на герпес п’ять разів на день, повністю позбувся від нього за 8 днів. Інше дослідження, в якому використовувалося вже ефірне масло меліси, підтверджує результати: в цьому випадку значні поліпшення спостерігалися через 72 години.

Джерело

Поділись


Новини партнерів