Фахівці назвали елемент, який уповільнює процеси старіння і захищає серце

Селен останнім часом привертає увагу вчених завдяки своїй ролі в боротьбі з раком. Крім того, селен захищає серце, в основному за рахунок зменшення ризику утворення кров’яних згустків, що знижує ймовірність інфарктів і інсультів.

Селен – це мікроелемент, необхідний для багатьох життєвих процесів, який міститься в грунті. В організмі селен міститься практично в кожній клітині, але основна його кількість сконцентрована в нирках, печінці, селезінці, підшлунковій залозі і тестикулах.

Як працює селен

Мікроелемент селен діє як антиоксидант, блокуючи активні молекули, так звані вільні радикали, що ушкоджують ДНК. Він входить до складу антиоксидантного ферменту (глутатіонпероксидази), який захищає клітини від токсинів, що містяться в середовищі і в їжі, і який часто входить до складу антиоксидантного «коктейлю» з вітамінами С і Е . Ця комбінація допомагає попереджати цілий ряд захворювань, таких як рак, серцева недостатність, катаракта, дегенерація жовтої плями сітківки, інсульти, а також уповільнює процеси старіння, обумовлені пошкодженням тканин вільними радикалами.

Показання до застосування:

• Разом з вітаміном Е допомагає запобігти раку і захворюванням серця.
• Для попередження катаракти і дегенерації жовтої плями сітківки.
• При вірусних інфекціях; знижує небезпеку герпесу та оперізувального лишаю;
• Для полегшення симптомів звичайного вовчака.

Основні переваги селену

Селен останнім часом привертає увагу вчених завдяки своїй ролі в боротьбі з раком. Вражаюче п’ятирічне дослідження, проведене в Cornell University і University of Arizona, показало, що прийом 200 мкг селену в день призводить до скорочення захворюваності пухлинами передміхурової залози на 63%, раком прямої і товстої кишки – на 58%, легенів – на 46%, а також зниження загальної смертності від онкологічних захворювань на 39%. Дослідження пацієнтів з онкологічними захворюваннями виявили, що у людей з низьким рівнем мікроелемента селену розвивається більше пухлин, частіше відзначаються рецидиви, вищий ризик метастаз і менший загальний час виживання, ніж у хворих з високим рівнем цього елемента в крові.

Крім того, селен захищає серце, в основному за рахунок зменшення ризику утворення кров’яних згустків, що знижує ймовірність інфарктів і інсультів. Селен також покращує співвідношення «хорошого» (холестерол -ЛПВП) і «поганого» (холестерол-ЛПНЩ) холестерину, що має дуже велике значення для здорового функціонування серця.

Добавки з селеном особливо корисні для курців або людей, які вже перенесли інфаркт або інсульт. Отримати відчутний ефект від препарату зможе кожен, хто приймає мікроелемент селен щодня у вигляді вітамінних і мінеральних добавок.

Додаткові переваги селену

Селен може бути ефективним для профілактики катаракти і дегенерації жовтої плями сітківки – основних причин порушення зору і настання сліпоти у літніх людей. Він також важливий для перетворень тиреоїдного гормону, необхідного для нормального функціонування всіх клітин організму, з менш активної (Т4) в активну форму (Т3). Крім цього, селен відіграє важливу роль у функціонуванні імунної системи, допомагаючи організму протистояти небезпечним бактеріям і вірусам, а також раковим клітинам.

Імуностимулююча дія селену може грати роль в боротьбі з вірусами герпесу, що викликає «лихоманку» і оперізуючий лишай. У поєднанні з вітаміном Е селен здатний надавати протизапальну дію. Ці дві речовини можуть полегшити симптоми таких хронічних захворювань, як ревматоїдний артрит, псоріаз, системний червоний вовчак та екзема.

Потреба організму в селені

Рекомендована добова доза селену становить 70 мкг для чоловіків і 55 мкг для жінок. Для досягнення максимального ефекту може знадобитися 600 мкг селену на добу.

Дефіцит цього елемента вважається рідкістю. Споживання нижче рекомендованої добової дози може привести до підвищення частоти утворення злоякісних пухлин, хвороб серцево-судинної системи, порушень імунітету, різних запалень, особливо запалень шкіри. Недостатня кількість селену під час вагітності може підвищувати ризик вроджених дефектів (особливо тих, що мають відношення до роботи серця) або, можливо, синдром раптової смерті здорової дитини (SIDS). До ранніх симптомів недостатності селену відносяться м’язова слабкість і стомлюваність.

З їжею важко отримати занадто багато селену, але якщо приймати цей мінерал у формі добавок, то важливо пам’ятати, що різниця між терапевтичною дозою селену (до 600 мкг в день) і токсичної дозою (не менше 900 мкг) невелика, в порівнянні з іншими поживними елементами. До симптомів отруєння селеном відносяться нервозність, депресія, нудота і блювота, часниковий запах з рота і від шкіри, а також втрата волосся і нігтів.

Спосіб застосування

Дозування: Більшість експертів вважають, що при тривалому застосуванні селену його доза повинна становити 100-400 мкг в день. При вірусних інфекціях і раку може знадобитися до 600 мкг селену в день.

Рекомендації щодо застосування: Вітамін Е підвищує ефективність селену; слід щодня приймати 400 МО вітаміну Е.

Мікроелемент селен в продуктах

Найбільша кількість селену міститься в бразильському горісі, морепродуктах, домашній птиці і м’ясі. Зернові культури, особливо вівсяна крупа і коричневий рис, також можуть містити багато селену, в залежності від типу грунту, де вони вирощуються.

Попередження! Ніколи не перевищуйте рекомендовані дози споживання мікроелементів: в деяких випадках при тривалому застосуванні селену (по 900 мкг в день) були відзначені серйозні побічні реакції, такі як висип, нудота, стомлюваність, випадання волосся і нігтів, депресія.

• Останні дослідження показують, що в лабораторних умовах селен діє відносно швидко, регулюючи швидкість розмноження і загибелі клітин і захищаючи клітини від ракового переродження.

• Відповідно до статті, опублікованої в журналі Agriculture Research, дослідження, проведені на мишах, показали, що дефіцит антиоксидантів селену і вітаміну Е може сприяти переходу вірусів з латентного неактивного стану в активний хвороботворний. Це може пояснювати ефективність селену при «лихоманці» і оперізуючий лишай, що виникає при активації латентного вірусу герпесу.

Джерело

Поділись


Новини партнерів