Які трави необхідні жінкам для збереження здоров’я

Протягом століть наші прабабусі користувалися рослинами і травами, які в народі називають «жіночими», для підтримки краси, здоров’я і молодості.

Незважаючи на успіхи сучасної медицини і косметології, багато трав ще й досі залишаються незамінними помічниками жінок і допомагають усувати різні хвороби не гірше дорогих ліків.

У цій статті ми розповімо вам про 8 цілющих трав, які повинні бути в аптечці у кожної жінки, яка піклується про своє здоров’я.

Ромашка аптечна

Мало хто знає, що наукова назва ромашки – matricaria (маткова трава), походить від латинського matrix (матка). Це пояснюється традиційним застосуванням рослини при лікуванні гінекологічних захворювань.

У народній медицині використовуються кореневища і листя, але в першу чергу висушені квітки ромашки аптечної, багаті ефірними маслами, вітамінами, органічними кислотами і гормоноподібними речовинами.

Препарати з ромашки аптечної використовуються для лікування запалень, знімають судоми, пригнічують розвиток вірусних і грибкових інфекцій, очищають і загоюють рани, мають кровоспинну, в’яжучу, потогінну дію.

Традиційна медицина поряд з медикаментозним лікуванням рекомендує застосовувати ромашку всередину, у вигляді спринцювань або сидячих ванночок при запаленнях піхви і зовнішніх статевих органів (кольпіти і вульвіти).

Для спринцювань готують настій з трьох столових ложок сухої рослини, які заливають літром гарячої води, настоюють півгодини, фільтрують, охолоджують і застосовують два рази на день протягом тижня.

Ромашка аптечна також допомагає при порушеннях менструального циклу, знімає гострі симптоми циститу, ефективна на початкових стадіях ерозії шийки матки.

Ромашковий чай допомагає розслабитися, знизити артеріальний тиск, знижує рівень цукру, покращує якість сну, має приємний смак і цілком може замінити звичайний байховий.

Червона конюшина

Червона конюшина (Trifolium rubens) з давніх пір використовується для підтримки здоров’я жінок і є багатим джерелом природних гормоноподібних речовин – фітоестрогенів. Саме вони допомагають впоратися з неприємними станами при клімаксі, коли організм жінок перестає в достатній кількості виробляти власний естроген.

Червона конюшина також є одним з кращих природних препаратів для боротьби з безпліддям. Для вживання рекомендують столову ложку сухих квітів залити склянкою окропу і дати настоятися протягом 4 годин. Після цього процідити і пити невеликими порціями протягом дня.

Меліса

У різних частинах нашої країни мелісу (Melissa officinalis) називають по-різному: лимонна м’ята, маточник, жіноча трава. Меліса – справжня скарбниця вітамінів і, крім приємного запаху, дарує величезну кількість біологічно активних речовин.
Лимонна м’ята покращує у жінок гормональний фон, полегшуючи стан під час менструації. При регулярному вживанні нормалізує цикл і зменшує прояв неприємних симптомів ПМС. В якості цілющого чаю при клімаксі можна заварювати суміш з рівної кількості меліси, манжети, звіробою і шишок хмелю.

Материнка

Материнку (Origanum vulgare) широко застосовують при різних жіночих хворобах. Часто її називають материнкою, або жіночої травою, оскільки вона здатна запобігати матковим кровотечам, а також сприяє відновленню порушеного гормонального фону, сприяє зниженню неприємних відчуттів при настанні у жінок клімаксу.

Відвар з материнки лікарі також рекомендують пити пацієнтам, у яких є проблеми зі сном, підвищена дратівливість, схильність до різноманітних неврозів і депресії.

Полин гіркий

Серебристо-сіре листя полину гіркого (Artemisia absinthium) знайшло застосування в народній та офіційній медицині завдяки особливому складу. Воно містить ефірні масла, фітонциди, каротин, важливі для людського організму кислоти (яблучну, аскорбінову, саліцилову).

Препарати на основі полину допомагають при збоях менструального циклу, запаленнях, порушення балансу мікрофлори, зокрема при молочниці. Полин дає результати в лікуванні безпліддя. Крім внутрішнього прийому, можливі також спринцювання відваром.

Приворотень звичайний

У народі манжетку (Alchemilla vulgaris) звуть гусячою лапкою і заячою капустою. Це багаторічна рослина, яка має багатий хімічний склад і може стати відмінною підмогою для жінок, що піклуються про свою красу.

У приворотні містяться катехіни, вітамін С, дубильні речовини, ліпіди, флавоноїди, кумарини, лігнін, вітамін С, а також численні мінерали. Для жінок вона цікава тим, що стимулює лактацію, а ще знижує рівень холестерину в крові і нормалізує метаболізм, допомагаючи боротися із зайвою вагою.

Чай з гусячих лапок застосовують під час менопаузи і при порушеннях менструального циклу, при безсонні. Для його приготування дві чайні ложки сухої трави манжетки заливають склянкою окропу і настоюють 10-15 хвилин.

Грицики

Вівчарську сумку (Capsella) багато хто вважає марним бур’яном. Але наші бабусі здавна високо цінували його лікарські та кулінарні властивості. Основну лікувальну дію грициків визначено наявністю в ній вітаміну К, що володіє кровоспинною дією.

У поєднанні з вмістом дубильних речовин і флавоноїдів, це робить грицики незамінним в народній медицині засобом від вагінальних кровотеч. З цієї ж причини препарати на основі грициків не слід використовувати особам з підвищеним згортанням крові.

Червона щітка

Трава червона щітка (Rhodiola quadrifida) – рідкісна рослина, що росте на кам’янистих гірських схилах Алтаю. Інша її назва – сибірський женьшень. Завдяки вмісту фітогормонів, червона щітка нормалізує гормональний баланс і успішно усуває патології ендокринної системи.

Сфера її застосування – лікування гормональних збоїв, мастопатії, ерозії, порушень менструального циклу і захворювань сечостатевої системи. Червона щітка також ефективно знімає спазми судин головного мозку, нормалізує тиск, позбавляє від проблем з безпліддям.

Джерело

Поділись


Новини партнерів