Правильне харчування і усвідомлений підхід до їжі – один з основних трендів сучасності. Для виробників органічної продукції це час, коли їхні товари нарешті увійшли в масовий обіг, а для інших, чия продукція багата на синтетичні сполуки, час підлаштуватися, прикинутися і загримуватися. Наше завдання в сформованих реаліях – не вірити крафтовим упаковкам, приставкам “еко” і іншим маркетинговим хитрощам. Необхідно бути напоготові і детально перевіряти склад, щоб не дати себе обдурити.
Щоб звузити коло “підозрюваних”, ми розповімо вам про сім потенційно некорисних продуктів, які тільки прикидаються корисними.
Бананові чіпси
Банани слідом за картоплею вступили на криву доріжку обсмажування у фритюрі в великій кількості олії. Після такої процедури вся початкова користь нівелюється, практично вся клітковина знищується, зв’язки між молекулами руйнуються і залишаються виключно цукри. Після трансформацій чіпси набувають нових властивостей – викликають різкий підйом інсуліну і такий же швидкий спад. До того ж чіпси з банана дають високе навантаження на підшлункову залозу і печінку, небезпечні для діабетиків і висококалорійні. Краще з’їжте свіжі банани: вони будуть набагато корисніші та низькокалорійніші.
Соки
Від магазинного соку в пакетах всі шанувальники здорового способу життя давно відмовилися. По суті, він не корисніший за будь-яку солодку газовану воду: цукор, консерванти, кислоти і ніяких вітамінів. Вони просто не виживають в пластикових пакетах і пляшках. У свіжих соках вітаміни, звичайно, залишаються, але корисна для травлення клітковина утилізується. А ось смузі все зберігають, але пам’ятайте, що в магазинному виконанні вони можуть містити як мінімум цукор.
Мюслі
Якщо у вашій голові мюслі міцно асоціюються з користю, то сила маркетингу і вас не пощадила. Мюслі з магазину – це взагалі одна з найбільших пасток для шукачів здорової їжі. У них міститься близько 400-500 калорій на 100 грамів і зашкалює кількість цукру, неприпустиме для продукту, який позиціонує себе як дієтичний. Так що не ведіться на провокації, зробіть мюслі самі: купіть вівсяні пластівці, сухофрукти, фрукти, насіння, заправте все це медом і запечіть.
Енергетичні батончики
Енергетичні батончики – це нібито здоровий перекус. Раз так, цікаво, звідки в їх складі взялася пальмова олія, цукровий сироп/цукор, штучні ароматизатори, борошно і як мінімум 300 калорій? Краще вже купити окремо горіхи, сухофрукти та бути впевненим, що ніяких сюрпризів в їх складі вас не чекає.
Арахісове масло
Горіхи самі по собі ні в чому не винні, їх користь є недоторканною. Але як тільки мова заходить про масло, в хід йдуть сіль, цукор, консерванти і барвники, яких в горіхах не було і в помині. Хоча бувають і бездоганні зразки, до яких не причепитися. Наше завдання – знайти саме такі, тому допитливо вивчайте склад.
Безглютенові продукти
Тим, хто страждає на целіакію (захворювання, викликане непереносимістю білка клейковини злакових), безглютенові продукти допомагають уникнути ризику запалення кишечника. Якщо ж ви не з їх числа, сидіти на безглютенової дієті досить нерозумно. Безглютенові продукти піддаються високій переробці, через що не містять цілісного зерна. Тому в них дуже мало волокон і антиоксидантів, а вони необхідні нашому організму.
Попкорн для мікрохвильової печі
Здавалося б, що страшного може бути в кукурудзяних зернах. Але мало того, що в упаковці такого попкорна багато масла, солі або цукру, ще в ній міститься діацетил – речовина, яку додають майже в усі штучні масла. Він безпечний, коли ви їсте його, але небезпечний, коли ви його вдихаєте. А коли ви нагріваєте мішок попкорна в мікрохвильовій печі, вдихнути діацетил простіше простого.