Здоровий спосіб життя складно уявити без правильного харчування. І тим, хто хоче схуднути, потрібно докласти зусиль. На щастя, зайва вага – це не доля, вона піддається корекції, але худнути потрібно без шкоди для здоров’я. Як це зробити, ти дізнаєшся далі.
1. Успішним схуднення буде лише в тому випадку, якщо ти цього дійсно хочеш. У тебе має бути сильна мотивація і велике бажання. Критика, поради, тиск інших людей не матимуть потрібного ефекту. Ще один важливий аспект – сила волі. Підкріплена бажанням і мотивацією, воля дозволить тобі дотримуватися плану харчування і спокійно сприймати обмеження.
2. Дієти не мають ніякого сенсу, якщо вони не змінюють раз і назавжди твої звички. Сидіти на дієті 4-6 тижнів зможуть багато, але після неї утримують досягнуту вагу одиниці. Дієта націлена на швидкі результати, але не допоможе бути стрункою завжди. Тому вихід один – міняти свої звички в усьому, що стосується харчування і руху. Це нелегко, але можливо. Ефект звикання – велика проблема кожної людини, але і в той же час прекрасний шанс: коли ти будеш дотримуватися здорового харчування і рухатися регулярно, у тебе з’являться нові звички робити це постійно. Вони просто замінять старі шкідливі звички, і з кожним разом їсти корисну їжу і займатися спортом буде простіше.
3. Менше калорій і більше руху – це основа правильного схуднення і здорової ваги. Можна слідувати тільки одному з цих принципів, але в цьому випадку позбавлення з зайвих кілограмів буде відбуватися дуже повільно. Фізичне навантаження дозволяє вибудувати м’язову тканину, а м’язи відіграють важливу роль в схудненні – вони прискорюють обмін речовин і спалюють калорії не тільки під час тренування, але навіть уві сні.
4. Їж тільки тоді, коли відчуваєш голод. Це звучить цілком логічно, але на ділі багато людей приступають до прийому їжі будучи ситими. Або їдять більше тільки через те, що не хочуть залишати їжу на тарілці. Звичайно, так робити не можна, оскільки спожитих калорій стає більше, ніж потрібно. Французи радять поступати так: коли відчуєш голод, випий склянку води і почекай 15 хвилин. Якщо знову захотілося їсти, то випий ще склянку води і почекай ще 15 хвилин. Якщо відчуття голоду нікуди не поділося, то можеш приступати до прийому їжі. Це дуже дієвий спосіб убити відразу двох зайців: доставити в організм трохи води (сучасні люди п’ють її недостатньо) і уберегти себе від переїдання.
5. Збагати свій раціон свіжими фруктами, зеленню і овочами. У них багато баластних речовин, вітамінів і мікроелементів, при цьому мало цукру (за винятком дуже солодких фруктів) і калорій. Також дуже важливо пити багато води, трав’яних і натуральних фруктових чаїв без цукру. Прийом достатньої кількості рідини не менш важливий, ніж фізичне навантаження і правильне харчування. Випивати рекомендується в середньому не менше 2 літрів води на добу, але краще обчислити індивідуальну потребу в воді, так як вона може змінюватися в залежності від ваги.
6. Менше алкоголю. Під час схуднення ми думаємо лише про їжу. Але два келиха пива або вина мають стільки ж калорій, як невелика порція солодощів. До того ж, спиртне провокує голод і позбавляє людину волі, тому люди в стані алкогольного сп’яніння так легко порушують дані собі обіцянки і зриваються.
7. Відвідувати фітнес-центр дуже корисно для схуднення, але рухатися більше можна і в будні: частіше ходити пішки, підніматися і спускатися по сходах, їздити на велосипеді, більше стояти, а не сидіти. Паралельно можна зайнятися простими вправами на розтяжку, рівновагу і зміцнення м’язів. Є навіть гімнастика для офісних працівників, яку можна виконувати просто сидячи на стільці. Нехай ці прості дії не витрачають багато енергії, але будь-який рух вносить вклад в схуднення.
8. Якісний сон. Людина, яка добре відпочила і виспалася, менш схильна до поїдання шкідливої і жирної їжі, солодощів і споживання алкоголю. Режим дня і тайм-менеджмент також допомагають організму витримувати навантаження без стресів, що запобігає зривам і заїданню негативних емоцій.
9. Правильний час для початку схуднення. Проект під назвою «схуднення» вимагає багато уваги. В крайньому випадку, до тих пір, поки ти не звикнеш до нового режиму харчування. Тому не варто починати зниження ваги, якщо ти знаходишся в стані стресу, тривоги, страждаєш від серйозних психологічних проблем, наприклад, депресії. Краще спочатку впоратися з ними, а потім переходити до перебудови раціону.
10. Почни з маленьких кроків і невеликих цілей, які не викличуть серйозних труднощів. Веди щоденник – записуй в ньому з’їдене за день, фіксуй фізичну активність і вагу. Це мотивує і створює приводи для радості. Відзначай також «гріхи» і неправильні дії – вони цілком природні для процесу схуднення.
І найважливіше – коректуй харчування і спосіб життя з радістю і натхненням!