
Вчені визначили оптимальний для здоров’я людини час сну, повідомляється на офіційному порталі Європейського товариства кардіології.
За словами автора дослідження, доктора Епаймінондаса Фонтаса, зараз медицині мало відомо про вплив сну на серцево-судинну систему. Під час дослідження вчені вивчили взаємозв’язок між тривалістю сну і розвитком серцево-судинних захворювань. Зокрема були проаналізовані дані 11 обстежень понад один мільйон дорослих людей, які раніше не мали проблем із серцем. Пацієнтів розділили на три групи. Пацієнти з першої групи спали більше восьми годин на добу, з другої – менш шести годин, з третьої – від шести до восьми годин. Середній період спостереження склав близько 9,5 років.
Як виявилося, сон тривалістю менше шести годин на добу на 11% збільшує ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інсульту, а тривалістю більше восьми годин на добу – на 33%.
Фонтас додав, що короткі проміжки сну навряд чи завдадуть здоров’ю серйозної шкоди, але підкреслив, що, судячи з результатів проведеного експерименту, необхідно уникати надмірного сну.