
Сон тривалістю більше 8 годин щоночі збільшує ймовірність передчасної смерті. Дослідження показало, що ризик хвороб серця та інсультів зростає на 47%.
Вчені не раз говорили про те, що дефіцит сну наближає важкі хвороби і ранню смерть. І людям обов’язково необхідно спати щоночі не менше 7-8 годин.
Однак тепер дослідження вчених з декількох країн показало, що люди, які сплять більше 8 годин щоночі, стикаються з ризиком передчасної смерті, як і ті, хто не висипається. Сон тривалістю понад 8 годин збільшує ризик хвороб серця та інсульту, що показали спостереження за 3,3 млн осіб по всьому світу. Їх автори вважають, що надмірний сон може бути маркером поганого здоров’я.
Точна причина цього не встановлена, проте учені припускають, що чим більше часу люди проводять в ліжку, тим менший обсяг фізичних навантажень виконують щодня, що дуже шкідливо для серця. Не можна виключити і того, що люди, які сплять занадто довго, вже страждають від будь-яких недіагностованих проблем з здоров’ям. Наприклад, депресій або будь-яких хвороб нервової системи. Вчені вважають, що людей, які щодня сплять занадто довго, необхідно відправляти до лікаря для того, щоб перевірити їх здоров’я, а також попередити розвиток серцево-судинних захворювань.
Дослідження в черговий раз показало, що сон тривалістю 7-8 годин щодня є найбільш корисним для здоров’я. Люди, які сплять забагато або недосипають, ризикують піти з життя завчасно. Причому в другому випадку ймовірність ранньої смерті є відчутно вищою, ніж в першому. Наприклад, якщо люди щодня сплять по 10 годин, то ризик передчасної смерті зростає на 30%, а якщо по 11, то на цілих 47%.