Шість міфів про воду, в які не потрібно вірити

Організм людини переважно складається з води. Вона необхідна для нормальної життєдіяльності і правильного функціонування всього організму. Вода підвищує захисні сили організму і транспортує поживні речовини до клітин. Брак води призводить до зневоднення, симптомами якого можуть стати хронічна втома, головний біль, швидка стомлюваність.

Питання води і її споживання досить суперечливе. Сьогодні кожен дієтолог і блогер дають поради з приводу того, яку кількість води і як саме потрібно пити. Не завжди ця інформація відповідає дійсності. Непрофесіоналові досить складно розібратися, як йдуть справи насправді. Розвінчуємо поширені міфи про воду, в які пора перестати вірити. Не вводьте себе в оману і пийте воду правильно.

Потрібно випивати два літри води

Найпоширеніший порада 21-го століття насправді є звичайним міфом. Звичайно, він з’явився не з повітря, але, як це зазвичай буває, фразу вирвали з контексту і інтерпретували по-своєму фахівці з харчування з усього світу.

Вперше про необхідність випивати 2,5-3 літра води в день заговорили в 1945 році. Американська рада з продовольства і харчування опублікувала дослідження, в якому фігурували ці цифри. Правда в дослідженні містилася позначка, яку згодом проігнорували: більшу частину цієї рідини організм отримує з продуктів харчування.

З їжі людина отримує 25% води. Якщо її раціон багатий овочами і фруктами, то ця цифра може бути навіть більшою. Таким чином, не стежте за цифрами, а намагайтеся просто адекватно споживати воду. Не забувайте пити звичайну воду між прийомами їжі. У добу достатньо випивати 1-1,5 літра води.

Потрібно пити саме звичайну воду

Є думка, що потрібно пити тільки чисту питну воду. Хоча наукових підтверджень цієї гіпотези немає. Звичайно, ніхто не сумнівається в користі звичайної води: вона покращує роботу травної системи, очищає організм від шлаків і токсинів, підвищує захисні сили організму, сприятливо впливає на нервову і серцево-судинну системи, покращує роботу нирок і інших органів.

Пийте більше чистої питної води, але не забувайте і про інші корисні напої. Наприклад, зелений чай також поповнює запаси рідини в організмі і має на нього корисніший вплив. А в звичайну воду можна сміливо додавати фрукти, ягоди і навіть овочі і перетворювати її в ароматизовану воду.

Не можна пити під час їжі

У якийсь момент з’явилося твердження, що пити під час їжі не можна. Дозволялося пити тільки склянку води строго за півгодини до їжі і не більше. На думку «експертів», рідина, яка надходить в організм разом з їжею, порушує природні процеси травлення і заважає перетравлювати їжу і засвоювати живильні речовини.

Сучасні дієтологи стверджують, що це правило не працює. Невелика кількість води (близько 150 мілілітрів) під час прийому їжі зовсім не зашкодить. Вода повинна бути теплою – така рідина покращує процес перетравлення. Холодна вода, навпаки, стає причиною того, що їжа перетравлюється не повністю.

При цьому лікарі уточнюють, що для деяких категорій людей заборона на воду під час їжі все ж діє. До них відносяться ті, хто страждає від запальних і дегенеративних захворювань шлунка, в тому числі від гастриту.

Занадто багато води не буває

Серед новоспечених прихильників здорового способу життя і правильного харчування поширена думка, що пити потрібно якомога більше води. Чим більше, тим краще – і неважливо, які можуть бути наслідки. А наслідки можуть бути, причому найбільш плачевні.

Нам часто кажуть, скільки води ми повинні пити, але при цьому зовсім не говорять, а скільки не повинні. Ліміт є: нарівні зі зневодненням існує і зворотний стан – гіпергідратація, тобто надлишок води, що надійшла в організм. Якщо ви п’єте занадто багато води (близько 10 літрів в день), то клітини в організмі набухають. Це особливо небезпечно для головного мозку, так як внутрішньочерепний тиск підвищується. Симптомами такого стану можуть стати нудота, блювота, головний біль. Гіпергідратація може стати причиною набряку мозку і дисфункції центральної нервової системи. В особливо важких випадках такий стан призводить до непоправних змін в організмі і навіть може призвести до летального результату.

Ранок потрібно починати зі склянки води з лимоном

Блогери, які за сумісництвом є прихильниками здорового способу життя, в один голос твердять, що починають ранок зі склянки води з лимоном. Їх приклад заразний: все більше дівчат вважають за краще слідувати їх пораді. Чи правильно це? Не зовсім.

Вода з лимоном, звичайно ж, дуже корисна: вона пробуджує організм, запускає метаболізм, покращує роботу травної системи, допомагає виводити шлаки і токсини, сприятливо впливає на серце і судини. А ще такий напій бадьорить, дарує заряд енергії і піднімає настрій. Однак воду з лимоном потрібно пити з обережністю. Спершу слід переконатися, що у вас немає протипоказань з боку шлунково-кишкового тракту. Вода з лимоном натщесерце може привести до розвитку або загострення гастриту. З огляду на харчові звички сучасної людини, в групі ризику знаходиться більшість людей.

Спрага – перша ознака зневоднення

Зневоднення – небезпечний стан, який може привести до неприємних наслідків. Головні болі і втома – це лише легкі симптоми цього стану, які можна усунути без особливих зусиль. При важкій формі дегідратації слабшає пульс, знижується артеріальний тиск і настає затьмарення свідомості. Не доводьте до цього стану і тримайте водний баланс в організмі під контролем.

Деякі вважають, що спрага – перша ознака зневоднення, при якому потрібно вживати заходів. Так, заходи вживати дійсно потрібно, але на цьому етапі достатньо просто випити склянку води. Саме це просить ваш організм. Спрага настає, коли організм втрачає 0,5% рідини. При цьому він складається з води на 75%, а значить, така мінімальна втрата, яка викликає відчуття спраги, не може привести до серйозних наслідків.

Джерело

Поділись


Новини партнерів