Куряча печінка: користь і шкода для організму

Курячу печінку мало хто сприймає всерйоз, її вважають дуже дешевим субпродуктом, який не несе жодної користі, і глибоко помиляються.

Що з’явилося першим: курка чи яйце? Саме по собі питання, звичайно, цікаве, проте незнання відповіді на нього ніяк не заважає курячому м’ясу і субпродуктам займати почесне місце серед інгредієнтів для приготування вишуканих кулінарних шедеврів.

Зокрема, найбажанішим і визнаним у всьому світі делікатесом є страви з печінки. Смачні і оригінальні, вони зуміли розбити серце не одного справжнього гурмана. Однак чим більше відгуків від курячої печінки, тим резоннішим є питання: а чи насправді цей продукт такий корисний для організму, як про нього говорять?

Корисні властивості курячої печінки і її застосування

Кулінари відносять курячу печінку до делікатесів, а дієтологи рекомендують вживати її в оздоровчих і лікувальних цілях.

Так чому ж вона корисна?

Високий вміст заліза в курячій печінці допомагає підвищенню гемоглобіну в крові, а гепарин утримує в нормі її здатність до згортання, а значить, вона ідеально підходить для профілактики інфаркту міокарда, інсульту і атеросклерозу. Поліпшується пам’ять і стимулюється мозкова діяльність за рахунок холіну, який міститься в печінці.

Селен підтримує в організмі необхідну кількість йоду, що дуже корисно для щитовидної залози, а так само для очищення крові. Тіамін – сильний антиоксидант , захищає організм від шкідливого впливу важких металів, що знаходяться в навколишньому середовищі.

Стан зубів і волосся поліпшується, а зір зміцнюється за рахунок аскорбінової кислоти, яка входить до складу печінки, а метіанін перешкоджає появі злоякісних пухлин.

Амінокислота триптофан несе відповідальність за глибокий, спокійний сон і за процеси гальмування в мозку. Бажаючі скинути зайві кілограми включають печінку в дієтичне харчування через її низьку калорійність.

Лікарі рекомендують регулярне вживання курячої печінки людям, які мають такі проблеми зі здоров’ям:

перевтома і втома;
цукровий діабет;
анемія;
хвороби легенів;
нервові розлади;
знижений імунітет;
порушення обміну речовин.
Але найкориснішою властивістю курячої печінки вважається її допомога у відновленні організму пацієнта після великої втрати крові, що сталася, наприклад, при проведенні важкої операції.

Отже, користь курячої печінки очевидна, а значить, всім прихильникам здорового харчування можна сміливо включати її в свій раціон. Залишилося навчитися її правильно готувати, щоб страва вийшла смачною і соковитою.

Читайте також: Детокс-програми: як правильно очистити організм

Головною перевагою приготування курячої печінки є те, що вона не вимагає особливої ​​обробки. Її не треба вимочувати в молоці або видаляти плівку, досить просто добре помити, просушити паперовим рушником і видалити сполучні тканини. Велику печінку ріжуть на невеликі смужки, а дрібну готують цілком.

З курячої печінки готують паштет, печеню, бефстроганов, тушкують її в сметані, додають в салати, варять з неї суп або використовують як начинку для пиріжків. Головне запам’ятати: смажити її потрібно з двох сторін по 2 – хвилини, інакше вона стане сухою і жорсткою. Перевірити готовність курячої печінки легко: вона буде м’якою, якщо її проколоти виделкою, а на поверхні, замість крові, виділиться прозорий сік.

Протипоказання і шкода

Користь куряча печінка може принести тільки в тому випадку якщо вона свіжа, адже при тривалому зберіганні в ній накопичуються шкідливі для організму токсини. Тому, при покупці, треба звертати особливу увагу на її зовнішній вигляд. Свіжа печінка має темно-коричневий колір і гладку поверхню.

Ні в якому разі не можна купувати печінку, якщо вона:

оранжевого або зеленуватого кольору;
пухкої консистенції;
в великих кровоносних судинах;
зі згустками крові.
Не варто забувати і про те, що будь-яка печінка на смак трохи гірчить, але якщо в готовому продукті гіркота буде дуже відчутна, то це означає, що печінка несвіжа і її вживати в їжу вкрай небезпечно, справа може закінчитися важким харчовим отруєнням.

Джерело

Поділись


Новини партнерів