5 ранкових звичок, які сприяють набору ваги

Перш ніж остаточно прокинутися багато людей абсолютно неусвідомлено роблять помилки, які сприяють набору зайвої ваги. Невеликі зміни в ранковому розпорядку допоможуть тримати себе в формі.

Не вживати ввечері їжу, багату вуглеводами і зовсім нічого не їсти після 18 годин – це все добре і прекрасно. Однак, для тих, хто хоче схуднути або підтримувати бажану вагу, слід уже з ранку починати працювати над цим, вносячи зміни в свої звички.

Звичка 1: Занадто довго спати шкідливо

У вихідні або у відпустці добре виспатися – це спокуса, знайома багатьом. Тим більше, що дослідження показали – нестача сну веде до набору ваги. Винним тут є підвищений рівень кортизолу.

Гормон стресу стимулює в тому числі і апетит. Занадто багато спати шкідливо. Вже не одне дослідження вчених довело, що у тих хто проводить в ліжку більше 10 годин індекс маси тіла набагато вище, ніж у тих, що сплять 7 годин.

Звичка 2: Збиратися при поганому освітленні, в сутінках

Яскраве світло відразу після пробудження багатьом людям заважає. Вони краще крокують до кавоварки або в ванну кімнату в сутінках. Однак дослідження вчених говорять про те, що наше тіло потребує після підйому сонячних променів або денного світла.

Сонячне світло запускає процес обміну речовин в організмі і сприяє спалюванню калорій. Всього 20 або 30 хвилин сонячного світла або природного денного світла вже надають позитивний ефект на показники індексу маси тіла.

Звичка 3: Ліжко залишається весь день не прибраним

Звучить трохи абсурдно, що прибирання ліжка сприяє зниженню ваги. Проте цьому є пояснення: По-перше, дослідження американських фахівців Sleep Foundation підтвердило, що люди, які акуратно заправляють ліжко після підйому і сплять, як правило, краще, ніж інші.

Хороший сон – це фактор проти набору ваги. І, по-друге, дисципліновані «прибиральники ліжок» також і в інших сферах діяльності прагнуть до контрольованої поведінки – наприклад, при вживанні їжі.

Звичка 4: Ігнорування ваги

Дворічне дослідження вчених університету Корнеля (Cornell-University) показало, що ті люди, які щодня стають на ваги, мають більш успішні результати по скиданню зайвої ваги.

Кращий час, для перевірки своєї ваги – перед сніданком, відразу після підйому. В цьому випадку показники найточніші.

Звичка 5: Пропускати сніданок

Той, хто не відчуває вранці голоду, легко відмовляється від сніданку. Це абсолютно неправильно, попереджають вчені університету Тель-Авіва (Universität Tel Aviv).

За їхніми даними, набагато краще щільно поснідати білками, вуглеводами і невеликою кількістю цукру, ніж отримати збіднений калоріями сніданок. Одна хороша трапеза вранці дає заряд на весь день, роблячи вплив на апетит і гормон голоду грелін.

Хороша ранкова звичка: пити воду

Не тільки прихильники Аюрведи воліють вранці випити велику склянку теплої води на порожній шлунок.

Читайте також: 4 напої від втоми і зайвого холестерину

Вода захищає організм від зневоднення і стимулює виробництво нових клітин.

Вода виводить з організму отруйні речовини і матеріали, які накопичуються в стані спокою вночі.

Вода стимулює обмін речовин, а травна система особливо швидко реагує на теплу воду.

Поділись


Новини партнерів