Алкоголь по різному впливає на мозок чоловіків і жінок

Алкоголь чинить серйозний вплив на людський мозок. Однак останні дослідження довели, що вплив на жіночий і чоловічий організм відбувається по-різному. Про це ми сьогодні і розповімо.

Дослідженням в даній області займалися наукові співробітники Університету Східної Фінляндії. У випробуваннях взяли участь 11 чоловіків і 16 жінок. Кожен доброволець мав за плечима не менше десяти років алкогольного стажу. Дані їх здоров’я порівняли з відомостями, отриманими від 12 чоловіків і 13 жінок, які пили мало або не пили зовсім. Вік учасників дослідження становив від 23 до 28 років. Про результати дослідження вчені повідомили на з’їзді Європейської колегії нейропсіхофармакологіі, який проходив в Парижі.

Учених цікавило, якою буде реакція головного мозку на стимулювання імпульсами. Даний спосіб називається транскраніальною магнітною стимуляцією. Найбільшу мозкову активність фіксували за допомогою електроенцефалограми.

«Ми виявили, що електрична активність головного мозку чоловіків змінилася сильніше, ніж у жінок, що здивувало нас, так як ми припускали зворотну ситуацію, – говорить Оуті Кааре з Університету Східної Фінляндії. – В цілому наша робота показала, що алкоголь призводить до виражених змін як в електричній, так і в хімічній активностях мозку. Тривале вживання спиртного впливає на нейротрансмісію обох рецепторів ГАМК у чоловіків, але тільки ГАМК A у жінок ».

Читайте також: Які продукти краще за інших захищають кишечник

Відзначимо, що ГАМК (гамма-аміномасляна кислота) – це один з основних гальмівних медіаторів центральної нервової системи ссавців. Як правило, він викликає заспокоєння нервової активності. Згідно новому дослідженню, вченим вдалося пояснити відмінності між реакцією чоловічого і жіночого мозку на прийом спиртного.

Поділись


Новини партнерів