Чим небезпечний міцний чай

Міцний чорний чай не дарма користується у нас такою популярністю. Цей напій чудово втамовує спрагу і має збудливий ефект, а також стимулює діяльність серцево-судинної системи, нирок і шлунково-кишкового тракту.

Однак навіть абсолютно здоровим людям не слід перевищувати добову норму його споживання, а деяким категоріям хворих пити чай просто небезпечно.

Шкода міцного чаю для здорової людини
Зловживання міцним чаєм може відбитися на стані організму і навіть на зовнішності абсолютно здорових людей. По-перше, міцний чай буквально в’їдається в зубну емаль і з часом здатний зіпсувати навіть саму білосніжну усмішку. По-друге, занадто часте вживання цього напою може негативно позначитися на кольорі обличчя.

До того ж, якщо ви будете пити міцний чай у великих кількостях, то у вас є всі шанси обзавестися цілим букетом захворювань. Це і порушення діяльності серцево-судинної, і травної, і нервової систем. А причиною тому стане нестача магнію. Справа в тому, що міцний чорний чай просто вимиває його з організму.

Всупереч усталеним традиціям, не варто запивати міцним чаєм якусь їжу, в тому числі і різні солодощі. В іншому випадку тістечка або печиво будуть перетравлюватися в шлунку довше покладеного терміну, що спричинить за собою їх подальше бродіння і гниття.

Протипоказання до вживання міцного чаю
Міцний чорний чай так само, як і кава, підвищує артеріальний тиск. Тому його не можна пити гіпертонікам. А дослідження німецьких вчених показали, що регулярне вживання міцного чаю може викликати тахікардію – прискорене або плутане серцебиття.

Хворим, що страждають виразкою шлунка, міцний чай також протипоказаний, так як напій подразнює слизову і може викликати біль і навіть кровотечу.

У зв’язку з тим, що в чаї є кофеїн, ним не варто зловживати при глаукомі: це загрожує підвищенням очного тиску.

Незважаючи на те, що при застуді хворого прийнято поїти міцним чаєм, краще цього не робити. Адже занадто міцний напій температуру тіла тільки підвищує.

Білок кверцетин, яким багатий чай, здатний попереджати утворення тромбів. Однак саме ця корисна властивість напою може згубно позначитися на стані здоров’я людей, які приймають ліки, що розріджують кров (в тому числі аспірин).

Не зайвим буде згадати і про те, що не слід запивати чаєм лікарські препарати. Тому як дубильні речовини, що містяться в цьому напої, здатні гальмувати діяльність багатьох медикаментів.

Правила пиття
Дієтологи рекомендують випивати не більше 4-5 чашок неміцного чаю в день. За їхніми словами, саме така доза не принесе здоровій людині ніякої шкоди. Як запевняють лікарі, чай краще пити за півгодини до прийому їжі або через аналогічний проміжок часу після цього.

Вживати слід тільки свіжозаварений чай. В іншому випадку напій починає насичуватися шкідливими для організму речовинами.

Медики не радять захоплюватися міцним чаєм після 6-ї години вечора, так як його вживання на ніч найчастіше загрожує безсонням.

Джерело

Поділись


Новини партнерів