Скільки фруктів і овочів потрібно їсти щодня?

Овочі і фрукти – обов’язкова частина здорового раціону. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує щодня вживати не менше 800 г фруктів, овочів і бобових. Втім, група вчених з канадського університету МакМастер (McMaster University), що опублікувала днями результати свого масштабного дослідження, з фахівцями ВООЗ не згодна: дослідники вважають, що для гарного самопочуття цілком достатньо набагато меншої кількості.

В експерименті, який проводився з 2003 року, взяли участь понад 135 тисяч осіб з усього світу. На момент початку дослідження всі вони були здорові і не страждали серцево-судинними захворюваннями. Вік учасників становив від 35 до 70 років. В середньому за учасниками спостерігали від 5,5 до 9,3 років, кожен з них раз у три роки проходив медичний огляд.

Учасники надали дані про своє здоров’я і раціон, вони згадували як страви, специфічні для того чи іншого регіону, так і продукти, які вживають у всьому світі. Автори підрахували, скільки овочів і фруктів вживав кожен з учасників експерименту – фруктові соки, а також картопля, маніока і інші бульбоплоди не враховувалися.

Вчені прийшли до висновку, що для підтримки здоров’я і забезпечення довголіття, досить 375 г овочів, фруктів і бобових в день. Таку кількість можуть собі дозволити навіть ті, хто володіє низьким доходом і змушений купувати ці продукти за досить великі для нього гроші.
Втім, це зовсім не означає, що тим, хто їсть більше фруктів і овочів, потрібно скорочувати порції. Ці продукти важливі і потрібні для здоров’я і по можливості вони повинні бути присутніми в раціоні. Але варто пам’ятати, що істотне збільшення щоденної порції фруктів, овочів і бобових не призведе до значного поліпшення здоров’я.
Дослідники стверджують, що присутність цих продуктів в раціоні знижує загальний ризик смерті, а також ймовірність смерті від раку, і інших захворювань, що не зачіпають серцево-судинну систему.
Поділись


Новини партнерів