Вчені назвали продукт, який врятує від хвороб серця 

Вчені назвали продукт, який врятує від хвороб серця 

Вчені Королівського коледжу Лондона назвали продукт, який допоможе запобігти хворобам серця.

Фахівці порадили замінити шкідливі закуски на зразок печива і чіпсів на мигдаль. Цей горіх покращує функції ендотелію (внутрішньої поверхні кровоносних судин) і знижує поганий холестерин, що захищає від серцево-судинних захворювань.

У дослідженні взяли участь 6802 дорослих людини, які заповнювали щоденники харчування протягом чотирьох днів. Люди, що вживають мигдаль, дотримувалися більш здорового раціону, в якому була їжа з високим вмістом білка, вітаміну С, клітковини і інших корисних для здоров’я компонентів. Крім того, ці люди рідше вживали продукти, що містять трансжири, вуглеводи і натрій.

Окружність талії у любителів мигдалю була на 2,1 сантиметр менше, а індекс маси тіла – на вісім кілограмів на квадратний метр нижче в порівнянні з тими, хто не їв горіхи.

В іншому експерименті піддослідні з високим ризиком серцево-судинних захворювань протягом шести тижнів споживали або мигдаль, або звичайні закуски. Виявилося, що якщо замінити 20% споживаних вуглеводів мигдалем, ризик серцево-судинних захворювань знизиться на 32%.

Поділись


Новини партнерів