Медики назвали 7 найбільш руйнівних для кишечника щоденних звичок

Біль, спазми, діарея, здуття, непрохідність, рак товстої кишки, – все це може стати наслідком наших щоденних звичок, попереджають фахівці Німецького центру з вивчення раку. Медики назвали найбільш руйнівні звички. Одна з них – швидке поглинання їжі.

Погане жування. Медики відзначають, що швидкий прийом їжі став характерною рисою способу життя сучасних людей – це вплив хронічного дефіциту вільного часу. Квапливе проковтування погано прожованих шматків є однією з найбільш руйнівних для кишечника щоденних звичок, що провокують в ньому застійні явища.

Їжа на автоматі. До споживання великої кількості їжі виникає звикання. Багато людей їдять автоматично, не помічаючи, що їх порції надлишкові, а їжа – занадто щільна і важка. Ця звичка також є руйнівною для кишечника, який починає працювати на знос.

Вживання алкоголю. Щоденні дози спиртного руйнують здоровий баланс кишкової мікрофлори, призводять до загибелі корисних бактерій. Подібна зміна бактеріального складу кишечника вкрай негативно впливає на загальне здоров’я, попереджають лікарі.

Пригорілі шматочки. Багато людей занадто безтурботні, коли ласують смаженими продуктами, – вони часто з’їдають потемнілі пригорілі фрагменти. За словами онкологів, коли смажені страви починають споживатися щодня, така звичка загрожує зруйнувати здоров’я органу.

“Обвуглені шматочки їжі містять канцерогенні речовини, які збільшують ризик розвитку раку шлунку і товстої кишки – в цих органах вони «зберігаються» найдовше при травленні”, – заявили медики.

Куріння. Щоденне споживання тютюну підвищує ризик розвитку раку товстої кишки, застерігають співробітники німецького дослідницького центру раку (DKFZ).

М’ясо кожен день. Червоне м’ясо (свинина, яловичина, баранина, дичина) і різні ковбаси не повинні споживатися на щоденній основі.

“Щоденний шматок м’яса на тарілці став звичкою для багатьох. Він же здатний зруйнувати ваш кишечник. Якби споживалося менше м’яса і ковбасних виробів – це в першу чергу стосується чоловіків – можна було б уникнути до 10 000 випадків раку товстої кишки в рік” – підрахували медики.

Велика кількість жиру. Щоденні дози насиченого жиру призводять до дисбалансу кишкової флори, викликаючи в ній зміни, які відіграють вирішальну роль у розвитку раку товстої кишки. Лікарі радять позбутися від даної звички, віддавати перевагу ненасиченим жирам в раціоні.

ДЖЕРЕЛОСвідок
Поділись


Новини партнерів