Фахівці розповіли, що сигналізує про ризик передчасної смерті 

Данські вчені провели аналіз медичних даних більше ніж 100 тисяч своїх співгромадян, щоб зрозуміти, які причини можуть спровокувати ранній відхід з життя. Жіночий Світ публікує результати дослідження, що дозволяють судити про ризик передчасної смерті.

Згідно з даними, отриманими в дослідженні датських вчених, опублікованому у виданні Canadian Medical Association Journal, зменшення кількості лімфоцитів в крові, що відповідають за захист нашого організму від різних захворювань, говорить про ризик передчасної смерті.

Головні клітини нашої імунної системи відіграють надзвичайно важливу роль в організмі: крім захисної функції, вони допомагають нам відновлюватися після інфекцій.

Існує три типи лімфоцитів: NK-лімфоцити, відповідальні на очистку організму від інфікованих і ракових клітин; T-лімфоцити, що усувають різні аномалії на клітинному рівні і які беруть участь спільно з B-лімфоцитами в передачі сигнальних білків. Зменшення кількості будь-якого з трьох типів клітин може негативно позначитися на імунній системі, надавши вірусам і бактеріям свободу.

Зазвичай важливість відстеження рівня лімфоцитів в крові недооцінюється, але ж лімфопенія або лімфоцитопенія (брак білих клітин в крові і лімфатичної рідини) свідчить про наявну хворобу в організмі людини.

В ході експерименту вчені провели аналіз рівня лімфоцитів в крові у 108 135 датчан у віці старше 20 років. За час багаторічного дослідження померло близько 10 372 чоловік, що дозволило лікарям встановити взаємозв’язок нестачі лімфоцитів зі збільшеним в 2,8 рази ризиком смерті від хронічних і респіраторних захворювань, раку і проблем з серцем. Загалом в цілому знижений рівень лімфоцитів показав збільшення смертності в 1,6 рази від будь-якої причини.

Самі дослідники пояснюють отримані дані тим, що зниження рівня лімфоцитів безпосередньо пов’язане з неможливістю організму боротися за своє виживання в повну силу.

ДЖЕРЕЛОРамблер
Поділись


Новини партнерів