Лікарі розповіли, як розпізнати рак підшлункової залози на ранніх стадіях

Рак підшлункової залози за поширеністю займає шосте місце серед онкологічних захворювань. Він вражає сам орган або його протоки, злоякісна пухлина розвивається з клітин органу. Найчастіше рак підшлункової залози діагностують у чоловіків старше 50 років.

Статистика хвороби невтішна. Як правило, вона не дає про себе знати і хворий дізнається про свій діагноз вже тоді, коли лікування малоефективне. З цим видом раку на останніх стадіях не можуть впоратися ніякі технології. Як відомо, від нього помер засновник Apple Стів Джобс.

Серед факторів, які збільшують ризики розвитку раку підшлункової залози, називають зловживання алкоголем, куріння, споживання жирної і гострої їжі. Підвищений ризик розвитку раку у людей, хворих на хронічний панкреатит, кістою підшлункової залози та іншими захворюваннями.

Лікарі відзначають, що перші симптоми, які свідчать про рак, часто залишаються непоміченими, оскільки люди вважають їх не вартими уваги. Тому медики в черговий раз перерахували перелік симптомів, які не можна ігнорувати.

Жовтяниця. Жовтизна шкіри може виявлятися через розвиток пухлини в протоках.

Втрата апетиту і ваги, стомлюваність. Часто онкологічні захворювання супроводжуються цими симптомами.

Сверблячка. Рак може провокувати свербіж шкіри.

Колір сечі і калу. При розвитку раку сеча може темніти, а відтінок калу ставати блідо-жовтим або чорним.

Озноб. Якщо у вас без причини підвищується температура, після чого слідує озноб і тремтіння, це може свідчити про ракові процеси в організмі.

Здуття, болі в животі. Коли пухлина росте, вона починає тиснути на сусідні органи. Це призводить до дискомфорту і почуття здуття. Болі в животі при цьому виді раку розвиваються з правого боку живота.

Нудота і блювання. Якщо ці симптоми з’являються без видимої на те причини, це може говорити про зростання пухлини в організмі.

Джерело

Поділись


Новини партнерів