Збивання температури тіла під час хвороби: чому цього не варто робити

Ледве відчувши нездужання, всі ми беремося пити гаряче молоко, їсти малинове варення, кутатися в пледи і жменями ковтати аскорбінку. Однак деякі з цих методів зовсім не допомагають організму боротися із застудою, а як раз навпаки.

Чудодійні ліки?

Простудившись, багато людей насамперед починають пити розчинні порошки, які за твердженням виробників борються з симптомами застуди. І дійсно, такі диво-засоби відмінно справляються з неприємними проявами хвороби: головним болем, температурою, нежиттю. Однак їх дія короткочасна. До того ж порошки зовсім не лікують застуду, а тільки знімають її симптоми. Тому захоплюватися ними не варто. Подібні засоби хороші тільки в екстрених випадках.

Те ж саме можна сказати і про смоктальні цукерках від кашлю. Так, при їх вживанні на деякий час можна відчути полегшення. Але вірус в організмі буде як і раніше здоровим і розмножуватися.

Судинозвужувальні краплі, які багато хто прагне скоріше закапати в ніс при перших ознаках нежиті, теж більше шкодять, ніж допомагають. Справа в тому, що з виділеннями наш організм позбавляється від вірусів. А припиняючи цей процес за допомогою крапель, ми, як то кажуть, закупорюємо хворобу всередині. Крім того практично всі судинозвужувальні препарати викликають сильне звикання.

Температуру збивати не можна!

Помітивши незначне підвищення температури тіла, деякі тут же намагаються її збити за допомогою всіляких лікарських препаратів. А тим часом робити цього не слід. Пити таблетки потрібно тільки тоді, коли ваш градусник показує вище 39. У інших випадках підвищення температури йде тільки на користь. Так наш організм дає знати, що виявив вірус і вже почав з ним боротися. Адже віруси гинуть саме при високій температурі.

Цілющий піт

Всім нам з дитинства твердили, що при застуді необхідно пити гарячий чай або молоко, і, натягнувши вовняні шкарпетки на пару з теплим светром, закутатися в ковдру. Тобто для того, щоб хвороба відступила, потрібно як слід пропотіти. Ця думка сенсу, звичайно, не позбавлене. Однак відомий всім метод не зовсім хороший. По-перше, палюче питво тільки дратує і без того запалене горло. Напої повинні бути теплими, але не гарячими. По-друге, вовняні шкарпетки і светр – вороги одужання. Для того щоб температура тіла знизилася, краще надягти легку бавовняну піжаму. Організм повинен віддавати тепло, а не марнувати його під численними шарами вовняного кокона.

До речі, всупереч думці, митися під теплим душем під час хвороби не просто можна, а навіть потрібно. Адже з потом на поверхню шкіри виходять токсини, а їх, звичайно, просто необхідно змивати.

Мед і варення

Мед і малинове варення, часто нудьгують в шафі, а при застуді відразу знаходять своє застосування. Але на ділі ці солодощі можуть і значно погіршити стан хворого. Зайва кількість солодкого провокує різкий викид інсуліну в кров, який тягне за собою слабкість і занепад сил. Погодьтеся, що і без того вимотаному застудою організму ці прояви зовсім не потрібні.

Аскорбінова кислота

«При перших ознаках застуди слід відразу випити кілька аскорбінок, і застуду як рукою зніме» – стверджують досвідчені хворі. І це зрозуміло: вітамін С по праву вважається борцем зі всілякими інфекціями. Однак насправді подібний прийом аскорбінової кислоти не тільки марний, але й небезпечний. По-перше, організм ніколи не засвоїть дозу, більшу за ту, яка йому необхідна. А, по-друге, зловживання аскорбіновою кислотою може призвести до алергії і порушень в печінці. Так що під час хвороби вітамін С краще отримувати зі звичайних продуктів: квашеної капусти або болгарського перцю.

Поділись


Новини партнерів