Як відірвати дитину від смартфона і не стати ворогом номер один: поради психологів

Психологи дали корисні поради, як відвернути дитину від гаджетів легко і безболісно.

Згідно з дослідження Американської академії педіатрії, діти в середньому проводять перед екраном гаджетів по 7 годин на день. При цьому чверть підлітків до 16 років постійно підключена до інтернету.

На думку експертів, дитина, яка не відривається від телефону, схильна до ожиріння, може відстати в розвитку, страждати від проблем зі сном і депресії.

Американські вчені провели експеримент, під час якого 60 4-річних дітей розділили на 3 групи. Перших посадили дивитися мультики з швидкою зміною кадрів, другим включили розвиваючу програму, третім дали помалювати. Вже через 9 хвилин ті діти, які дивилися мультики, гірше справлялися з тестами на визначення інтелектуальних здібностей.

Як захистити дитину від телефонної залежності?

Не можна давати дитині гаджет до 2 років. А якщо він вже потрапив до неї в руки, то в жодному випадку не відбирати його, інакше ви станете ворогом номер один і вже нічого не зможете зробити. Психологи рекомендують:

– Обмежити час, який дитина проводить у екрана. Дітям від 2 до 5 років можна дозволяти користуватися смартфоном не більше 1 години на день.

– Виробити чіткі правила користування гаджетами для всієї родини. Наприклад, визначити простір, вільний від гаджетів: кухню, вітальню або машину.

– Настояти на тому, що годину перед сном діти нічого не дивляться.

– Щоб домогтися більшого ефекту, можна проявити солідарність і ввести обмеження і для себе.

– Запропонувати гідну альтернативу. Обмежуючи користування дитиною гаджетами, вільний час потрібно заповнювати активностями, в яких вона отримає те, що технології не дають їй.

Поділись


Новини партнерів