Чому болить шия: фахівці назвали 5 причин

Біль у шиї – це не тільки дискомфорт, больові відчуття в даній області можуть свідчити про наявність серйозного захворювання, пише Жіночий Світ. Які ознаки вкажуть на проблему і що при цьому рекомендується робити.

Коли біль в області шиї може бути небезпечний? Існує всього три головних симптоми. Якщо ви відчуваєте, як десь в шиї лунають поколювання, потріскування, простріли, відзначаються судоми, швидше за все, нічого серйозного у вас немає. Тільки 1% болів в шиї буває спровокований реально серйозними проблемами. І, що характерно, небезпечні недуги не говорять про себе в відкриту.

Коли біль в області шиї реально небезпечний

Больові відчуття в зоні шиї можуть бути ознакою аутоімунного захворювання, злоякісних новоутворень, запальних процесів, защемлення нерва, недуг, пов’язаних з кровоносними судинами, пошкодження спинного мозку.

Які три ключових симптоми можуть на це вказувати:

1.Відчуття дискомфорту або больові відчуття в зоні шиї не проходять протягом як мінімум кількох днів.

2.Дискомфорт наростає.

3.Присутній хоча б 1 з наведених нижче факторів:

 • вікова група старше 55 або молодше 20 років;
 • наростаюче хворобливе відчуття при постукуванні;
 • лихоманка, нудота, загальне нездужання;
 • втрата ваги;
 • систематичні головні болі;
 • скутість в елементарних рухах;
 • оніміння, поколювання, слабкість у верхніх або нижніх кінцівках

Якщо ви відзначаєте у себе всі 3 вищеназвані пункти, є сенс скоріше записатися на прийом до свого терапевта. Лікар призначить здачу аналізів і, ймовірно, випише направлення до вузьких спеціалістів для постановки точного діагнозу.

Інша очевидна ситуація, коли біль не можна ігнорувати: якщо людина потрапила в ДТП, впала з велосипеда, лиж, сноуборду або була травмована іншим способом і різкі болі в області шиї з’явилися безпосередньо після цієї події.

Чому болить шия

Шия сама по собі тонка і гнучка, вона утримує важку голову, яка може крутитися вправо-вліво, порушуючи рівновагу. У деяких випадках навантаження наростає і виникають больові відчуття. Але є й інші чинники.

М’язове напруження

З останнім знайомі ті, хто багато просиджує за комп’ютером і столом. Сидячи, ми нахиляємось вперед, просуваючи голову за межі плечового пояса. Щоб зуміти втримати її в даному антифізіологічному положенні, м’язи напружуються. Якщо це триває досить довго, шия починає боліти.

Згодом м’язи звикають до неправильного положення і їх ставати важко розслабити. Тому болі стають систематичними.

Зношеність суглобів

Шийні суглоби, як і всі інші, зношуються з віком. Еластичні хрящі між ними, які забезпечують амортизацію при навантаженнях і м’які повороти, – стоншуються і руйнуються.

Через потоншення хрящів суглоби, рухаючись, труться один об одного. Це провокує відчуття скутості і хворобливості.

Хлистові травми

Що це таке? Уявіть, що ви їдете в маршрутці, і раптом вона різко гальмує. Ваша голова за інерцією продовжує рухатися вперед, а потім відкидається назад і знову вперед.

М’язи при цьому різко розтягуються, виникають мікророзриви. Це і називається хлистовою травмою.

Запалення м’язів

Протяги, відкрита шия взимку – все це може послужити причиною запалення. Шийні м’язи цілком можуть запалитися на тлі інфекції, наприклад, ГРВІ, грипу. Найчастіше міозит (запалення) не становить небезпеки і через кілька днів проходить.

Запалення лімфатичних вузлів

В даному випадку болить не сама шия, а скупчення лімфатичних клітин. Збільшилися лімфовузли – симптом того, що організм бореться з інфекцією, локалізованою в зоні шиї і голови.

Це зазвичай спостерігається при застудних захворюваннях (грипі, ГРВІ, інфекціях вуха). Іноді причиною запалення шийних лімфовузлів може виступати прогресуючий карієс, кір, ослаблення імунітету, ВІЛ.

Виявити причину в даному стані може лише кваліфікований лікар.

Як бути, якщо болить шия

Левова частка проблем з шиєю пов’язана з м’язовими болями або зі зношеними суглобами. В даному випадку спеціальне лікування не потрібне. Дискомфорт проходить через декількох днів.

Полегшувати біль можна таким чином:

 • Прийняти знеболюючий засіб – аспірин, ібупрофен, парацетамол.
 • Прикласти до шиї загорнутий в рушник пакет з льодом або замороженими продуктами. Практикувати холод можна в перші 2-3 дні болів.
 • Якщо проблема не пішла через 2-3 дня, полегшить стан вологе тепло: гарячий душ або змочений в гарячій воді рушник, який прикладають до шиї.
 • Вправи для м’якого розтягування м’язів шиї і активізації кровообігу. Увага!
 • Навантаження вкрай не рекомендовані при гострому болю або ймовірності захворювання шийного відділу хребта ( защемлення нерва, грижа).

Щоб шия не хворіла

Профілактика допоможе запобігти болю в шиї. Ось корисні поради:

 • Контролюйте поставу.
 • Якщо ви багато працюєте за комп’ютером або подорожуєте в сидячому положенні, використовуйте моменти, щоб вставати, рухатися, розминати плечі і витягати шию.
 • Встановіть правильну висоту столу і стільця, монітора і клавіатури. Екран в ідеалі повинен розташовуватися на рівні очей, а коліна – трохи нижче стегон. Клавіатура повинна знаходитися на поверхні столу так, щоб було зручно працювати на ній, затвердивши лікті на підлокітники.
 • Перестаньте під час телефонної розмови утримувати телефон між вухом і плечем.
 • Коли руки зайняті, практикуйте гарнітуру, гучний зв’язок.
 • Киньте палити. Куріння шкодить кровоносним судинам і хрящовій тканині, які живлять м’язи.
 • Не носіть сумки з великою вагою через плече.
 • Спіть в такому положенні, щоб голова і шия розташовувалися на одній лінії з тулубом. Найкращий варіант – спати на спині, підклавши під шию валик, а під стегна – плоску подушку.
 • Зверніть увагу на свій раціон. Здорове харчування забезпечить здоров’я м’язів і суглобів.
 • Уникайте протягів і травм.

Джерело

Поділись


Новини партнерів