Без побічних ефектів: дієтолог назвала найкращу дієту для схуднення

Дієтолог Олена Соломатіна назвала дієту, на якій можна схуднути без побічних ефектів.

Так, фахівчиня розповіла, що головною помилкою під час вибору дієти є недотримання золотої середини.

“Коли ми говоримо про дієти, дотримуйтеся золотої середини. Всі крайності – наголос на білки, жири або навіть складні вуглеводи (каші, макарони, зерновий хліб) – мають побічний ефект. Краще включати в раціон харчі з невисоким вмістом насиченого жиру. Можна обережно споживати навіть жирні продукти, які корисні, наприклад, сало, але в дуже невеликій кількості – грамів по 30 на добу. Дозволено пити молоко середньої жирності”, – стверджує лікарка.

На думку Соломатіної, найбільш оптимальним режимом харчування, що не викликає побічних ефектів, є середземноморський.

“На сьогодні найкращою дієтою визнана середземноморська. У ній задіяні поліненасичені жири і ненасичені жирні кислоти омега-3, які, зокрема, містяться в оливковій олії і рибі. Водночас щодня треба споживати не менш ніж 40 грамів клітковини у вигляді овочів і фруктів”, – говорить дієтологиня.

Також Олена застерігає, що дотримуватися дієти можна, якщо здоров’я людини хоча б задовільне. Коли зашкалює холестерин, порушений обмін речовин – обмежувати раціон з метою схуднення треба вкрай обережно.

Експертка зазначає, що підбирати режим потрібно індивідуально. Наприклад, дітям дозволено не обмежувати себе практично ні в чому. Підліткам краще відмовитися від жирів, а людям старшого віку – приділяти увагу рослинній їжі.

Джерело

Поділись


Новини партнерів