Часник: як він загрожує здоров’ю

Фітонциди, що містяться в цьому овочі, вбивають бактерії і допомагають боротися з інфекційними захворюваннями. Також вважається, що часник зміцнює серце, тонізує судини і володіє масою інших корисних властивостей. Але у багатьох народів світу він зовсім не в такій пошані.
Найдавніше індійське вчення Аюрведа застерігає людей, які бажають на довгі роки зберегти міцне здоров’я і ясний розум, від вживання в їжу часнику. Багато тисячоліть тому індійські лікарі якимось чином з’ясували, що часник токсичний. У XX столітті це було підтверджено європейськими та американськими вченими.
Небезпека часнику для мозку
У 1996 році в інституті Сіетла американський професор Роберт К. Бек прочитав студентам легендарну лекцію про шкоду часнику на функції головного мозку. Після цілого ряду досліджень було встановлено, що сульфаніл-гідроксильний іон який міститься в цьому овочі  погано впливає на клітини мозку.
Часник в буквальному сенсі слова вбиває мозкові клітини, швидко проникаючи крізь гематоенцефалічний бар’єр. Також він миттєво знижує гостроту реакції в 3 рази, тому льотчикам не рекомендується перед польотами їсти їжу з гострою часниковою приправою. Та й звичайним громадянам не слід з будь-якого приводу «лікуватися» часником, якщо немає бажання скоріше наблизити старече недоумство.
Небезпека часнику для травної системи
Речовини, що викликають печіння на язику під час поїдання часнику, точно таким же чином впливають і на ніжну слизову шлунка і кишечника. Чим більше гострої часникової приправи, тим сильніше руйнівний вплив. В кінцевому підсумку це призводить до виразкової хвороби, а в найгіршому випадку – до перфорації (наскрізного порушення цілісності) стінок кишечника і внутрішнім крововиливом.
Роль часнику в зараженні ботулізмом
У часнику прекрасно себе почуває збудник цього серйозного захворювання. Такому процвітанню сприяє особлива сірчиста природа часнику. Варто деякий час потримати сиру головку цього овоча в соняшниковій олії при кімнатній температурі, як недремні клостридії ботулізму тут як тут.
Часник – найстрашніший ворог при кровотечах
Пацієнтам з кровотечами взагалі потрібно забути про часник до повного одужання. У цього овоча є антитромбоцитарні властивості, через які кровотеча може підсилитися.

Джерело
Поділись


Новини партнерів