Шість причин, що змушують нас прокидатися ночами

Розглянемо кілька поширених причин нічних пробуджень

Температура приміщення. Атмосфера в спальні може не викликати прихильність до хорошого сну, якщо в кімнаті дуже спекотно або занадто холодно. В ідеалі перед тим, як лягти спати, потрібно подбати про те, щоб повітря в спальні досягло температури 18-22 градуси.

Порушення роботи щитовидної залози. Від роботи щитовидної залози, багато в чому залежать функції інших органів. При гіперактивності щитовидки і надмірному виробленню гормону тироксину можуть виникати прискорене серцебиття, підвищене потовиділення, відчуття неспокою, що не дає нормально спати.

Вік. У міру прожитих років сон у людей стає більш чуйним, зменшується тривалість глибокого сну. Чим людина старша, тим більше вірогідності, що її буде будити навіть не надто гучний шум.

Бажання відвідати туалет. Звичку прокидатися ночами для відвідування туалету багато лікарів оцінюють як показник різних проблем з організмом, від простої втоми вранці до хвороб серця. Якщо більше 40% добової норми сечі у людини виділяється вночі, значить, у неї ніктурія – порушення, яке частіше буває властиво людям похилого віку, але при наявності звички пити багато рідини пізно увечері і на ніч може розвинутися в будь-якому віці.

Апное. Під час нічного сну організм може прокинутися через тимчасове припинення дихання (апное). Якщо при пробудженні відчуваються розбитість, біль в грудній клітці, сухість у роті, це часто вказує на апное. Даний стан дуже небезпечний для мозку.

Алкоголь. Алкоголь, випитий ввечері, робить сон фрагментарним, «рваним». Людина прокидається розбитою, починає пити багато кави, щоб збадьоритися. Утворюється замкнуте коло з кофеїну, алкоголю і безсонних ночей. Не заохочуйте себе вечірньою випивкою.

Джерело

Поділись


Новини партнерів