Як хронічна втома впливає на самопочуття

Tired sleepy woman yawning, working at office desk and holding a cup of coffee, overwork and sleep deprivation concept

Вихідні тільки пройшли, а ви вже відчуваєте себе втомленим? Ніяк не можете виспатися і ходите з мішками під очима? Можливо, це означає, що у вас хронічна втома. У цій статті ви ознайомитеся з її симптомами і дізнаєтеся про методи як з нею боротися.

Як стверджують медики, не всяка втому завдає шкоди вашому організму. Виконуючи важкі навантаження і одержуючи після цього можливість відпочити, наш організм дуже швидко відновлюється і повертається до попереднього рівня активності. Саме так і працюють м’язи в нашому тілі, які від грамотно підібраних фізичних вправ стають ще міцнішими і готові знову і знову брати на себе навантаження.

Якщо ж людина тривалий час не отримує необхідний відпочинок, а навантаження не припиняються — все це призводить до серйозної або хронічної втоми.

Отже, перша ознака хронічної втоми — це безсоння

Деяким людям важко вдається заснути після активного і насиченого дня. Лікарі пояснюють цей феномен тим, що протягом стресового дня наш організм виробляє адреналін, який в свою чергу впливає на сон і довго не дає нам заснути.

Як боротися?

Краще всього відмовитися від кофеїновмісних продуктів, нікотину і алкоголю у другій половині дня. Заснути допоможе легкий перекус, наприклад, банан або житній тост з джемом. Вуглеводи допоможуть підвищити рівень серотоніну і вам буде легше налаштуватися на сон. Також не варто змушувати себе спати занадто рано, це може призвести до переривчастого сну вночі та “розбитого” стану вранці.

Другою ознакою є часті головні болі

За день м’язи можуть надто перевтомитися і почати скорочуватися мимоволі, найчастіше це відбувається в плечовій зоні і в області шиї. Якщо м’язи довго залишаються в такому положенні напруги, то тим самим вони провокують головний біль і сильну втому.

Як боротися?

Ні в якому разі не приймайте знеболювальні ліки проти напруги в м’язах, оскільки в цьому просто немає сенсу. Краще розім’яти роликовим масажером плечі і спину й таким способом розслабити м’язи. Легкий масаж спини допоможе розслабитися і заспокоїтися.

Розлад травлення є частим симптомом при хронічній втомі

Перевтома не просто знесилює організм, але і призводить до порушення нормального кровообігу, а від цього страждає і травна система. До органів починає погано доходити кров, і вони не отримують потрібних живильних засобів. Як наслідок, з’їдена їжа не буде засвоюватися повністю.

Як боротися?

Чим більше втомлюється людина, тим гірше вона пережовує їжу. Тому намагайтеся не їсти швидко і на ходу. Їжте не поспішаючи, жуйте повільно. Виключіть з раціону гострі страви, каву і алкоголь, щоб не подразнювати слизову оболонку шлунка.

Часті застуди ще одна ознака хронічної втоми

Втомлений організм виробляє менше білих кров’яних тілець, ніж потрібно для успішної боротьби зі шкідливими мікроорганізмами. Крім того, високий рівень кортизолу — гормону стресу — пригнічує імунну систему, що стоїть на сторожі нашого здоров’я. І тоді стає складно боротися з респіраторними захворюваннями і грипом, а лікування проходить з великими труднощами.

Як боротися?

Слід регулярно приймати полівітаміни — це підтримає ослаблений організм. Також регулярне вживання кисломолочної продукції допоможе зміцнити імунітет і природний захист вашого організму. Також намагайтеся частіше включати в свій раціон свіжий часник — це чудовий противірусний засіб.

Щоб завжди відчувати себе бадьорим намагайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі, в затінку. Пийте вітамінні смузі і слідкуйте за своїм раціоном і режимом.

Джерело

Поділись


Новини партнерів