Симптоми онкозахворювань, які важливо вчасно розпізнати

Онкологи рекомендують кожній людині ретельно стежити за собою і спостерігати, чи немає яких-небудь змін, тому як саме вони вказують на зростання і ділення ракових клітин в організмі. Природно, на одужання має більше шансів той, хто не відтягував похід до лікаря і звернувся до медустанови відразу, коли помітив, що з’явилися дивні симптоми.

Про це постійно говорять онкологи, але з якоїсь незвіданою причини їх слухають не всі.

Щоб ще до прийому у лікаря ви могли запідозрити щось недобре, лікарі позначили перелік самих ранніх можливих симптомів раку, на які практично ніхто і ніколи не звертає своєї уваги:

1. Кашель, який мучить вас не перший тиждень, повинен насторожити. Особливо слід турбуватися курцям і тим, хто в мокроті виявив кров.

2. Підвищена температура тіла може свідчити про різні види раку, якщо ви відзначаєте її щодня протягом 1-2 тижнів і при цьому не спостерігаєте додаткових симптомів, які могли б вказати на інші захворювання.

3. Утруднене або хворобливе ковтання слини і їжі. Цей симптом може вказувати як на банальну застуду і грип, так і на рак стравоходу або горла.

4. Кровотеча у жінки, що не має відношення до менструації, це привід негайно пройти обстеження у гінеколога.

5. Схуднення. Нерідко онкохворі люди на початковій стадії захворювання навіть радіють тому, що без жодних зусиль їм вдається худнути. Але насправді, в найближчому майбутньому таких людей чекає гірке розчарування у вигляді страшного діагнозу.

6. Кров’янисті згустки в калових масах і сечі. В обох випадках цей симптом не вказує зі 100% -й вірогідністю на рак, але може вказати на відкриту виразку шлунка або 12-палої кишки, геморой, інфекцію сечовивідних шляхів і так далі. У будь-якому випадку строковий похід до лікаря вкрай бажаним.

7. Утруднене сечовипускання нерідко є раннім симптомом раку простати, так що при першому ж його появі варто негайно звернутися до медиків за кваліфікованою допомогою.

Джерело

Поділись


Новини партнерів