Лікарі розповіли, кому категорично не можна їсти гарбуз

Цей осінній овоч- неймовірно смачний і здатний врятувати від небезпечних недуг. Звичайний гарбуз допоможе протистояти грипу, омолодити шкіру і навіть вивести радіонукліди з організму. Як же приготувати гарбуз так, щоб це було корисно, і головне – кому його не можна їсти?

Що можна приготувати з гарбуза

Український город без гарбуза уявити складно, як і осінній раціон без гарбузової каші c пшоном. Рецептів національна кухня має десятки. Гарбуз готують з цибулею і часником, додаючи приправи за смаком, або без солі, зате з крупою або рисом, на молоці. Гарбуз фарширують гречкою, грибами і м’ясом. Навіть ресторани включають в меню десерти або крем-супи, оригінально прикрасивши їх. Є і кекси, і пиріжки, солодощі з кунжутом і тушковані яблука.

Чим корисний гарбуз

“Гарбуз багатий на каротиноїди. Ці речовини захищають нас від шкідливого впливу забрудненого повітря, нітратів і пестицидів, які ми споживаємо з іншими продуктами. У помаранчевому овочі містяться вітаміни А, Е, П, значна кількість мінералів – магній, селен, цинк, хром. А наявна в гарбузі клітковина м’яко очистить кишечник”, – говорить дієтолог Людмила Гончарова.

Кому не можна їсти гарбуз

Фахівці рекомендують вживати не більше 300 г продукту в готовому вигляді один раз в три дні. При цьому вкрай важливо, не забувати, що гарбуз переважно солодкий. Тому для деяких протипоказаний.

“Гарбуз протипоказаний для людей з цукровим діабетом. Першого, другого типу – неважливо. Його небажано вживати і тим, хто страждає від ревматоїдного артриту, артрозу, подагри”, – підкреслює Людмила Гончарова. Щоб не нашкодити собі, при будь-яких сумнівах, слід проконсультуватися у лікаря.

Джерело

Поділись


Новини партнерів