Медики назвали одну з найбільш корисних приправ для шлунка

Куркума – це основна пряність у стравах індійської кухні, вона входить до складу відомої східної пряності – карі, надаючи їй яскравого помаранчевого кольору.

Сьогодні наука знає, що куркума є, мабуть, однією з найбільш корисних трав на планеті в запобіганні і боротьбі з хворобами. Переваги куркуми включають в себе так багато цілющих властивостей, що більше 10.000 рецензованих наукових статей опубліковані з описом корисних властивостей цієї рослини і її складника – куркуміна.

Куркумін – сильний антиоксидант, жовчогінний, загоюючий засіб. Він здатний стримувати зростання шкідливих бактерій, посилювати опірність організму в дні інфекцій, під час хіміотерапії. А ще куркумін може активізувати кишкову флору, покращує травлення, знижує рівень холестерину і зменшує тягу до солодкого.

Деякі лікарі, особливо в Азії, використовують куркумін для лікування виразкових колітів, при проблемах порожнини рота, для заспокоєння гінекологічних запалень, зниження болю в суглобах при артриті. Підвладні куркуміну і шкірні запалення.

Дослідження щодо впливу куркуміну на шлунок завершилися наступним чином: при щоденному вживанні 2-3 грамів трави на протязі двох місяців загоєння виразки шлунка відбулося у 75 відсотків випробовуваних.

Але у настільки невинної і корисної приправи є і зворотний бік! Наприклад, вона шкідлива, якщо ви перебуваєте в процесі лікування обструкції жовчних шляхів. Куркума – відмінний жовчогінний засіб. І якщо ви почнете застосовувати її під час загострення, то напевно отримаєте негативний результат. Ознаками згубного впливу куркуміну можуть стати нудота і діарея.

Крім цього, куркума розріджує кров. Тому вона не сумісна з антикоагулянтами, які призначаються, наприклад, при варикозному розширенні вен або інфаркті.

Таке поєднання, насправді, посилює дію лікарських засобів і збільшує ризик розвитку кровотечі. Якщо ви приймаєте препарати, що розріджують кров, такі як аспірин, клопідогрель (плавікс) або варфарин, уважно стежте за харчуванням і косметикою: куркуми там бути не повинно!

Оскільки куркумін зменшує тягу до солодкого, при лікуванні діабету другого типу може бути викликаний ризик зниженого рівня цукру в крові. Це, в свою чергу, викликає ряд побічних ефектів, таких як розмитий зір, посилене потовиділення і зниження уваги, пам’яті.

Крім того, куркума взаємодіє з препаратами, що знижують кислотність в шлунку. Куркума в комбінації з такими ліками, піднімає рівень кислотності, що може привести до здуття живота, нудоти, болі в шлунку.

Крім того, куркуму не рекомендується застосовувати одночасно з застосуванням препаратів, що знижують рівень цукру в крові (при діабеті). Куркума тільки підсилює дію цих препаратів, підвищуючи тим самим ризик зниженого рівня цукру в крові. Це може викликати ряд побічних ефектів, таких як розмитий зір, посилене потовиділення, і зниження когнітивної функції.

Джерело

Поділись


Новини партнерів