Лікарі пояснили, чому люди рано сивіють

На появу сивини можуть впливати гени і спадковість, але все ж, буде зовсім не зайвим здати деякі аналізи, вважають медики.

Фахівці рекомендують перевірити рівень кальцію, феритину і вітаміну D в крові. Дослідження за участю майже 5000 дітей у віці від 12 до 19 років показали: рання сивина проявлялася у тих учасників, чий організм відчував брак зазначених вище мікроелементів.

Дефіцит нутрієнтів (наприклад, вітаміну D), за словами фахівців, впливає не тільки на появу сивини. Рано сивіючі люди схильні до серцево-судинних захворювань. Якщо волосся людини активно сивіє до настання 40 років, медики вважають таку сивину приводом для звернення за перевіркою свого організму. При цьому фахівці рекомендують перевіряти рівень холестерину, а також стан судин.

Також рання сивина може бути маркером ослаблення імунітету. Вчені пояснюють: імунний захист в організмі активізує специфічний білок, який спонукає меланоцити виробляти пігмент, що забарвлює волосся. Відсутність пігменту у волоссі сигналить про брак білка, а, отже, і клітини імунітету без його впливу стають млявими і уразливими перед інфекціями.

Джерело

Поділись


Новини партнерів