Як правильно вибрати кросівки?

Ігнорувати безумовне лідерство кросівок на модному п’єдесталі неможливо. Кожен поважаючий себе бренд вже давно обзавівся фірмовою моделлю, а то і цілою колекцією цих it-shoes. Вітрини магазинів ваблять покупців різноманітністю моделей та яскравістю колорів, але старі добрі білі кросівки не втрачають своєї популярності і користуються шаленим попитом через свою універсальність. Однак при покупці кросівок потрібно звертати увагу не тільки на дизайн, а враховувати ще масу особливостей. Про всі тонкощі вибору спортивного взуття розповіли фахівці одного відомого бренду.

ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП

Перш ніж приступити до вибору кросівок, визначте для себе мету: бігати в парку, готуватися до напівмарафону, ходити по місту або займатися фітнесом в залі. Обов’язково поділіться своїми планами з продавцем-консультантом. В цілому всі кросівки можна умовно розділити на два види: повсякденні і для різних видів спорту (біг, тренування в залі і так далі). Залежно від цього і слід приймати остаточне рішення.

БІГОВІ КРОСІВКИ

Бігові кросівки відрізняються від інших поліпшеною амортизацією і стабілізацією. Амортизація потрібна для того, щоб біг по твердій поверхні не шкодив суглобам, а стабілізація дозволяє нозі не завалюватися, фіксує її в правильному положенні. Як правило, бігові кросівки більш безпечні та комфортні, ніж всі інші види, крім того, вони практично невагомі завдяки тому, що при їх виготовленні використовуються високотехнологічні матеріали.

Залежно від поверхні, по якій ви збираєтеся бігати, а також планованої тривалості пробіжок, консультант в магазині повинен допомогти вам підібрати кросівки з потрібним ступенем амортизації і жорсткості підошви.

Підказка: міряти бігові кросівки краще ввечері, коли стопа трохи збільшується, тому що саме в такому стані знаходиться нога під час бігу. Краще, щоб в передній частині стопи було трохи вільного простору – це гарантує комфорт під час бігу, а також відсутність травм нігтів і натирань.

КРОСІВКИ ДЛЯ ЗАНЯТЬ В ЗАЛІ

Кожен вид спорту має на увазі специфічне навантаження, і важливо правильно компенсувати його кросівками, щоб не отримати травму. Широкий діапазон рухів під час тренувань вимагає підтримки в стратегічно важливих частинах стопи. При активних тренуваннях окреме значення мають повітропроникність, безшовний дизайн і мінімальна вага кросівка – все це позначається не тільки на комфорті, а й на результатах.

Кросівки для силових навантажень повинні бути максимально стійкими з плоскою підошвою без платформи. Це дозволить контролювати рух і вагу снаряда. Не менш важливо, щоб підошва кросівок для силових тренувань не ковзала.

Моделі для кардіотренувань, в першу чергу, повинні щільно сидіти на нозі і забезпечувати підтримку голеностопа. Для функціонального тренінгу мають значення гнучкість і амортизація кросівок.

КРОСІВКИ ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК

Що стосується прогулянкових моделей, то тут все набагато простіше. Перш за все, вони повинні бути максимально зручними і відповідати вашим естетичним уподобанням. Однак, незважаючи на те, що це взуття не призначене для високих фізичних навантажень, бренди і тут прагнуть використовувати інновації і зробити кросівки максимально комфортними і високотехнологічними. Якщо виникне спокуса відправитися в прогулянкових кросівках в зал, краще зупиніться, інакше, ви можете нашкодити собі.

Поділись


Новини партнерів