Давайте розберемося, коли потрібно йти до психолога, які проблеми він допоможе вирішити, чому ми досі боїмося звертатися до цього фахівця, як довго потрібно його відвідувати.
Стрес, неприємності на роботі, втрата близької людини і інші причини приносять відчуття нещастя, тривоги, хронічної втоми, невпевненості в собі. Далеко не кожен може самостійно впоратися з подібними проблемами. Ось тоді і виникає питання: чи варто звернутися до психолога?
Відвідування психотерапевта принесе користь в тому випадку, якщо:
- робота і відносини з оточуючими людьми не приносять вам радості;
- у вашому житті немає близької людини, яка б сприймала вас таким, яким ви є, з якою ви могли б поділитися своїми почуттями і переживаннями;
- ви не отримуєте задоволення від відпочинку;
- ви незадоволені своїм особистим життям (не можете знайти партнера або дуже сильно боїтеся його втратити, вас мучать ревнощі, ви перестали відчувати задоволення від сексу і ін.);
- ви залежні від чого-небудь (алкоголь, наркотики, робота, любов і ін.);
- ви не впевнені в собі, не любите себе, не пишаєтеся своїми успіхами;
- вас складно захопити, вам доводиться змушувати себе, щоб щось зробити.
З якими проблемами можна звернутися до психотерапевта?
З будь-якими, що приносять відчуття нещастя. Часто психологічні проблеми проявляють себе в формі фізичних нездужань, з якими не можуть впоратися звичайні лікарі. Це важлива ознака необхідності звернутися до фахівця, який лікує не тіло, а душу. На сайті kochereva.com ви можете знайти кваліфікованого фахівця, який допоможе вам впоратися з подібними проблемами.
Чому ми досі боїмося цього слова – психотерапевт?
Довгий час вважалося, що психологи і психотерапевти працюють тільки з психічно хворими людьми. Однак за кордоном не просто престижно мати сімейного лікаря-психолога, а й конче необхідно. Поступово ця тенденція засвоюється і в нас. Сьогодні відвідування психолога – зовсім не показник наявності психічних відхилень, а спроба зробити своє життя щасливішим.
Як довго необхідно відвідувати психолога?
Все залежить від складності ситуації і ступеня готовності до змін.
Перші 3-4 зустрічі – короткострокове консультування. Вони допомагають виявити причини проблеми, визначити методи її рішення і те, над чим слід працювати далі (самостійно або з психотерапевтом).
Наступні 10-30 зустрічей – терапевтичний етап. За цей час людина може змінити те, що її не влаштовувало в житті.
Протягом року і більше клієнт і психотерапевт працюють над найглибшими і складними проблемами, які не обмежуються певною життєвою ситуацією.
Як правило, відчутний результат досягається за 10 зустрічей. Проте, кожен випадок індивідуальний, великий вплив мають і терміни досягнення взаєморозуміння між двома людьми – фахівцем і пацієнтом.
Що краще: індивідуальне консультування або групова психотерапія?
Переваги індивідуальної роботи з психологом:
- час і увага фахівця направлені тільки на одного клієнта, що дає можливість розповісти психотерапевту абсолютно все, навіть саме особисте;
- можна не боятися бути неправильним в очах інших людей;
- можливість підібрати час для зустрічі, тривалість і періодичність консультацій в залежності від потреб клієнта;
- індивідуальне консультування більш комфортне для вирішення складних і глибоких проблем (сексуальних і дитячих травм, втрати близьких людей і ін.).
Переваги групової психотерапії:
- можливість змоделювати реальне життя;
- можливість подивитися на себе очима інших людей і побачити те, що зазвичай не помічаєш;
- можливість знайти підтримку з боку людей з такими ж проблемами, як у тебе;
- можливість розширити коло спілкування.
Незалежно від того, який вид консультування ви виберете, можете бути впевнені, що психолог здатний не тільки виявити причину вашої проблеми, а й навчити справлятися з нею самостійно. Це дозволить вам краще пізнати самого себе і зробити своє життя набагато щасливішим.