Можливо, ви ходите на роботу як на свято, але при цьому існують вагомі підстави для того, щоб її змінити. Розглядаємо разом з експертом ситуації, коли вам пора звільнятися.
Ви витрачаєте занадто багато часу на дорогу
Якщо офіс вашої компанії знаходиться в півтора годинах їзди від вашого будинку з урахуванням пробок, то ваш робочий день збільшується на три години (якщо враховувати дорогу туди-назад). У вас практично не буде залишатися часу на сім’ю, друзів, спорт, хобі. А вже забрати дитину з дитячого саду – взагалі нездійсненне для вас завдання.
Роботодавець не виконує зобов’язань
Ви влаштовувалися на роботу, вам обіцяли певний рівень зарплати після випробувального терміну. Він давно закінчився, а ваша винагорода навіть не наблизилася до заявленої спочатку суми. Або вам гарантували «білу» зарплату, а в підсумку дають гроші в конверті. Або ваш лікарняний викликав вкрай негативну реакцію. Або вас регулярно змушують працювати понаднормово, при цьому додаткові години не оплачуються. Загалом, коли начальник не готовий виконувати свої обов’язки, але при цьому вимагає бездоганної роботи від вас, ваша мотивація передбачувано знижується. Не терпіть дискомфорт, тому що рано чи пізно він уб’є бажання ходити на роботу.
Психологічний тиск (мобінг)
Ви приходите на роботу виконувати свої обов’язки, а не дружити з колективом. Проте всім хочеться мати хороші відносини з колегами, спілкуватися і ефективно виконувати спільні проекти. Проте, іноді агресія і психологічний тиск в колективі набувають настільки вираженого характеру, що іншого виходу, окрім як звільнитися, немає. Це ж рішення спадає на думку, якщо ви зіткнулися з агресивним стилем керівництва, коли начальник постійно вас звинувачує, ображає або ігнорує.
Компанія близька до банкрутства
Іноді висока конкуренція, кон’юнктурні процеси в галузі або слабкий менеджмент ведуть компанію до прірви. Роботодавець затримує заробітну плату, всі додаткові бонуси скасовані, співробітники обговорюють похмурі прогнози. Кращий вихід в такій ситуації – йти, не чекаючи зафіксованого банкрутства (припинення діяльності) компанії. В іншому випадку ви створите собі програшну ситуацію: потенційні роботодавці будуть розуміти, що ви шукаєте нове місце через безвихідь, що значно знизить вашу вартість на ринку праці.
Ви досягли стелі і бачите нові горизонти
Припустимо, що ви займаєтеся улюбленою справою, у вас ідеальний колектив, ви ходите на роботу пішки. Але щось все одно не так. Перевірте ситуацію – задайте собі кілька важливих питань, що стосуються різних сфер вашого кар’єрного шляху.
Можливо, виконавши цю вправу, ви зрозуміли, що пора прощатися з нинішнім місцем. Якщо ви стали фахівцем в якійсь галузі, у вас великий досвід роботи, до вас регулярно звертаються за експертизою з професійних питань, то ви можете задуматися про створення власної справи або перейти на фріланс. Такий шлях є комфортним і відносно безпечним, оскільки наймана робота вже навчила вас розставляти пріоритети, дотримуватися дисципліни і вибудовувати ефективні комунікації. А значить, у вас високі шанси на успіх.