Встигнути до вересня: 5 речей, які можна зробити за літо

Червень пролетів як один день. Раз-два, і скоро стрічка Facebook в один голос заспіває «я календар переверну, і знову третє вересня». Але навіть якщо у вашому розкладі до осені тільки звичайний робочий графік – будні плюс вихідні і ніякої відпустки, – все одно можна встигнути накопичити позитивні враження.

Отже, у вашому розпорядженні трохи менше двох місяців. Якщо точніше, то:

  • 60 днів,
  • 8 тижнів і 1 день,
  • 8 пар вихідних.

Це ціла купа часу! І ми знаємо, як мінімум, п’ять способів провести його так, щоб потім можна було пишатися собою.

1. Розширити горизонти

8 тижнів – стільки може тривати освітній онлайн-курс. Ви можете подивитися на Coursera або Prometheus: може бути, що там знайдеться щось, що буде вам до смаку?

Кілька годин в тиждень, і до вересня ви раптово виявите, що стали непогано розбиратися в здоровому харчуванні або здатні проаналізувати улюблений блог як інструмент репутації його творця.
Звучить? Звучить. Можна пройти вебінар або просто підписатися на щось пізнавальне в YouTube. Наприклад, вивчити історію моди. Красиво, тренування для мозку і можна навчитися робити правильні підкасти.
2. Вивчити іноземну мову
Для рівня Beginner (тобто початківця) потрібно знати до 600 слів. Якщо вчити по п’ять в день, що зовсім нескладно, всього за два неповних місяці можна осилити половину рівня новачка іноземної мови .
Можна взяти за правило читати кожен день одну невелику новину на обраній мові і шукати в словнику незнайомі слова. Або просто слухати нові пісні, звіряючись з текстом. Так добре запам’ятовуються словосполучення і цілі конструкції – саме те, що потрібно для живого спілкування.

3. Бути в курсі подій

Якщо не сидіти у вихідні вдома, можна встигнути подивитися в кінотеатрі цілих вісім фільмів. Або обходити вісім музеїв. З’їздити в одноденну подорож в сусіднє місто. Сходити на один великий концерт і пару-трійку маленьких. Відвідати виставку. Знайти три кав’ярні з величезними вікнами в підлогу.

Та що завгодно! Змішайте все це в довільному порядку і влаштовуйте собі «культпоходи» кожні тиждень-два. До кінця літа вони перетворяться в яскраву мозаїку вражень.
Цілком можливо, навіть більш насичену, ніж у тих, хто встиг все-таки сходити у відпустку і провів два тижні лежачи на шезлонгу.
4. Влаштувати челендж …
Кажуть, щоб обзавестися новою звичкою, потрібен 21 день. Ну що ж, нехай говорять. А вчені перевірили це експериментально і прийшли до висновку: все індивідуально. Але в середньому корисна навичка прищеплюється за 66 днів.
Якщо давно ви хотіли привчити себе медитувати вранці, робити 8 тисяч кроків в день, пити воду, вести щоденник, фотографувати кожен свій день, стояти в планці дві хвилини – ось чудова можливість це зробити.
5. … і нікуди не поспішати
Все-таки червень пролетів як один день. Може, пора навчитися зупиняти час? Посидіти з какао на лавці в парку, прислухаючись до шелесту листя, гавкоту собак і шуму міста.
У серпні піти подалі від освітлених вулиць і загадувати бажання, поки по небу котяться падаючі зірки. Не кваплячись перечитати «Вино з кульбаб».
Влаштувати вечір-другий цифрового Детоксу, відключити телефон і зустріти захід на терасі ресторану з келихом вина. Все-таки літо – це не про календар, а про вас. Так що нехай весь світ зачекає.
Поділись


Новини партнерів