Поради психолога: як жіноча незалежність заважає знайти кохання

Психолог і блогер Марія Віскунова @mariaviskunova розповіла про те, чи існує жіноче щастя, що насправді означає бути незалежною і як знайти свою любов.

У сучасному світі жінці пред’являються суперечливі вимоги. З одного боку вона повинна бути дружиною і матір’ю, зберігати домашнє вогнище і підкорятися чоловікові. З іншого – будувати кар’єру, ставати успішною, самостійно заробляти і бути незалежною. А з третього боку суспільство часто диктує якісь зовсім інші правила, пише Жіночий Світ.

Жінка спочатку зростає в середовищі внутрішніх і зовнішніх протиріч, тобто їй важче визначитися з життєвою позицією.

Чоловік має більш конкретну установку: він повинен посадити дерево, побудувати будинок, виростити сина – і все. Жінка ж завжди комусь щось винна – батькам, чоловікові, суспільству, самій собі. Якщо вона слідує особистим амбіціям без оглядки на інших, її починають засуджувати – то вона мало заробляє, то не приділяє достатньо уваги чоловікові, то ще не народила до двадцяти п’яти років. Все це турбує жінок, особливо молодих, які поняття не мають, що робити з власним життям.

Дівчатам нав’язаний термін «жіноче щастя», але яке воно за своєю суттю і чим відрізняється від загальнолюдського?
Нав’язування ідеї про жіноче щастя стає причиною нещасливих шлюбів, ранніх розлучень та інших проблем у відносинах, коли люди одружуються в 20 років, щоб розійтися через рік.
Все це від внутрішньої незрілості, від нерозуміння того, ким ти є в цьому світі і чого ти хочеш. У фільмі «Про любов. Тільки для дорослих»героїня Равшани Куркової виросла в консервативній родині в Узбекистані, мама вселяла їй, що жінка не повинна підходити першою до чоловіка і взагалі повинна вести себе скромно, бути сильною, все на собі тягнути. У підсумку вона відштовхує чоловіків і сама ж від цього страждає. Це класична жіноча історія, народжена внутрішніми протиріччями і страхами.

Людей приваблюють гармонійні, щасливі і вільні особистості, у яких немає внутрішніх протиріч.

Проблеми з особистим життям починаються тоді, коли амбітна жінка робить щось всупереч собі, проти власних бажань. Зріє внутрішній конфлікт – так, вона всього досягла, але при цьому відштовхує чоловіків, тому що відсутність внутрішньої гармонії руйнує жіночу енергію. Звідси і непривабливість для протилежної статі, незважаючи на зовнішню красу.

Якщо прагнете чогось всупереч собі, це ненормально. Потрібно просто жити, кайфувати і прагнути бути щасливою, а не сильною і незалежною.

Зворотна ситуація, коли жінка віддає всю себе сім’ї, чоловікові і більше нічим не цікавиться, теж неправильна. Щастя треба шукати для себе і в своїх інтересах; інші люди – це інші люди, вони не можуть бути сенсом вашого життя. Повинен існувати чіткий поділ.

НЕ МОЖНА РОЗГЛЯДАТИ ЧОЛОВІКА ЯК СПОСІБ ОТРИМАТИ ГРОШІ. ЦЕ НЕ ЛЮБОВ, ЦЕ СПОЖИВЧА ПОЗИЦІЯ.

У наш час абсолютно нормально для жінки бути забезпеченою і мати власний дохід. Тому люди повинні сходитися на грунті спільних інтересів, а не тому що жінці потрібні гроші.

ЯК ВИРІШИТИ ВНУТРІШНІЙ КОНФЛІКТ?

Це складне питання, найголовніше – зрозуміти, чого ти хочеш. Це буває нелегко, але потрібно розібратися, що ти за людина. Абстрагуйтеся від зовнішнього шуму – нам дуже заважають сторонні думки.
Ось простий приклад. Ми вчимося в школі, потім в інституті, потім виходимо заміж, народжуємо дітей, тому що так треба. А потім жінки починають скаржитися, що життя пройшло повз. Так хто ж змушував вас все це робити? Зрозумійте, чого хочете самі для себе, і живіть за власними правилами.
ВСІ МИ ПОВИННІ СТАТИ НЕЗАЛЕЖНИМИ ВІД ІНФОРМАЦІЙНОГО ШУМУ.
Гармонія з собою – головне джерело щастя. Якщо ви робите вибір на користь себе, це призводить до інших результатів, до інших вчинків і притягує інших людей. А якщо ви ведете себе як невдаха, то так воно і буде. Це факт.
Якщо дівчина знаходиться в нещасливих стосунках, це не тому, що вона не хоче піти. Їй просто це подобається. Всі люди за своєю природою егоїсти, і ніхто не стане терпіти ситуацію, в якій йому або їй некомфортно. Тому спочатку немає нещасних, самотніх, пригноблених людей, є тільки внутрішній вибір, який призводить до таких результатів.

У КОЖНОЇ ЛЮДИНИ Є безліч граней, І ЦЕ НОРМАЛЬНО. ПОГАНО, КОЛИ ТИ ТІЛЬКИ МАТИ АБО ТІЛЬКИ ДРУЖИНА. ЗАНАДТО ВУЗЬКА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ.

Незалежність – це природний стан людини, необхідний йому для щастя. У відомій піраміді Маслоу потреба у визнанні і повазі стоїть вище, ніж потреба в їжі і сні. Адже без цього ми не можемо бути щасливими і вважатися повноцінними людьми.

Поділись


Новини партнерів